Slavia deklasoval Tiraspoľ aj vďaka gólu Schranza, Haraslín skončil s hlavou v dlaniach

Ivan Schranz oslavuje strelený gólIvan Schranz oslavuje strelený gól Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti Sparty Praha v zostave so slovenským reprezentantom Lukášom Haraslínom prehrali v druhom vystúpení v C-skupine Európskej ligy na pôde Realu Betis 1:2. O triumfe Sevillčanov rozhodol v 79. minúte Isco.

"Rudí" zaskočili Betis a už v 3. minúte sa ujala vedenia, keď sa po prihrávke Matěja Ryneša za obranu súpera  presadil Veljko Birmannčevič. Španielsky tím však o šesť minút neskúr vyrovnal. Zlé vybehnutie brankára Petera Vindahla Jensena potrestal Assane Diao.

Isco a jeho gólové Galéria fotiek (12) Isco oslavuje gól v sieti Sparty Praha Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

Po zmene strán Betis vystupňoval tlak a obrana Sparty kapitulovala po hlavičke Isca. V druhom zápase "céčka" zvíťazil cyperský Aris Limmasol v základnej jedenástke so slovenským stredopoliarom Júliusom Szökem nad Glasgowom Rangers 2:1.

Schranz pomohol triumfu Slavie gólom

Slovenský futbalový reprezentant Ivan Schranz prispel vo štvrtok v Európskej lige gólom k vysokému triumfu Slavie Praha nad Šeriffom Tiraspoľ 6:0. V dueli G-skupiny zvýšil v 47. minúte na 4:0. "Zošívaní" rozhodli o osude zápasu už v prvom polčase, keď si vypracovali trojgólový náskok. So šiestimi bodmi sú na čele tabuľky o skóre pred AS Rím, ktorý si poradil so Servette Ženeva 4:0.

Áno, Slavia, takto vás Galéria fotiek (12) Gólová radosť hráčov Slavie Praha Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

V A-skupine uspel West Ham United na pôde Freiburgu 2:1 a so šiestimi bodmi je na čele tabuľky. V D-skupine je zatiaľ stopercentná Atalanta Bergamo, ktorá triumfovala na štadióne Sportingu Lisabon 2:1. Olympique Marseille remizoval v B-skupine s Brightonom 2:2, keď nevyužil dvojgólový náskok.

2. kolo skupinovej fázy Európskej ligy:

A-skupina:
SC Freiburg - West Ham United 1:2 (0:1)
Góly: 48. Sallai - 8. Paqueta, 66. Aguerd

TSC Bačka Topola - Olympiakos Pireus 2:2 (0:1)
Góly: 63. Djakovac, 90. Pantovič - 16. Masouras, 57. Podence, ČK: 77. Ntoi (Olympiakos)