Gólová radosť hráčov Košíc na striedačke, vľavo v pozadí tréner Dan CemanGólová radosť hráčov Košíc na striedačke, vľavo v pozadí tréner Dan Ceman Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Prvý vzájomný zápas hokejistov HC Košice a HKM Zvolen od vlaňajšieho finále bavil divákov. Tí videli v riadnom hracom čase 8 gólov, ďalšie štyri v samostatných nájazdoch i nedokonalú "otočku" domáceho tímu.

Kormidelník "oceliarov" vyzdvihol hru HKM Zvolen v predbránkovom priestore, zvolenský Peter Oremus sa tešil z ďalších dvoch bodov do tabuľky.

Košičania chceli nadviazať na piatkové víťazstvo nad Slovanom Bratislava (4:1) a zároveň sa správne naladiť na utorňajší domáci duel Ligy majstrov. Zápas začali zle, keď počas päťminútového oslabenia po vylúčení Antonína Bartoša inkasovali z hokejky Chrisa Langkowa.

"Päťminútová presilovka Zvolena v úvode zápasu mala veľký vplyv na prvú tretinu. Zvolen je skvelý v hre pred bránkou, tam sú jeho hráči naozaj excelentní. Z toho priestoru strieľajú veľa gólov. My sme sa tam snažili hrať do tela, ale ešte máme čo zlepšovať," priznal Ceman.

Vieme, na čom ešte musíme pracovať

Jeho zverenci prehrávali po prvej tretine 1:3, no aj zásluhou presiloviek sa im tromi gólmi v rozpätí 156 sekúnd druhej časti podarilo otočiť na priebežných 4:3. Nádejné skóre však nedotiahli do víťazného konca. V 58. minúte inkasovali na 4:4 a napokon neuspeli ani v samostatných nájazdoch. "Páčilo sa mi, ako sme bojovali. Vždy môžeme byť lepší. Vieme, na čom ešte musíme pracovať," dodal Ceman.

Svoje prvé góly v sezóne strelili košickí útočníci Michal Chovan a Marek Bartánus. "Vedeli sme, že Zvolen má obrovskú ofenzívnu silu. Išli sme do zápasu s tým, že si musíme dávať pozor najmä vzadu. To sa nám nedarilo, pretože sme inkasovali góly práve z predbránkového priestoru, v ktorom by sme mali byť silní.

Potom sme si niečo povedali a vyšli nám aj presilovky. Počas hry bez brankára mali hostia aj šťastie, keď sa im podarilo vyrovnať. Potom im už lepšie vyšli aj nájazdy," zhodnotil Bartánus.

Zvolenčania sa vďaka šiestemu víťazstvu v sezóne udržali v tesnom závese za lídrom tabuľky Spišskou Novou Vsou, na ktorú strácajú jeden bod. S 18 bodmi sú priebežne tretí o skóre za Novými Zámkami. V Košiciach sa gólovo presadili lídri Oremusovho tímu, ktorý potvrdil, že aj v prebiehajúcej sezóne mieri vysoko.

"Stretli sa dve kvalitné mužstvá. Tento zápas divákov určite bavil. Mňa mrzí vstup nášho tímu do druhej tretiny. Musíme byť viac aktívni, aby sa nestávali také veci, aké sa stali. Hokej to bol však pekný. Nás to víťazstvo, hoci po samostatných nájazdoch, veľmi teší," netajil Oremus.

Špeciálny zápas pre Bondru

Piati zvolenskí hráči zaznamenali po dva body, patril k nim aj útočník Radovan Bondra. V 19. minúte sa v oslabení dostal do úniku, keď v obrannom pásme vystihol úmysly košického obrancu Coopera Zecha. Brankára Janusa prekonal gólom na 3:1 a neskôr proti nemu uspel aj úspešným samostatným nájazdom. Ten sa mu síce do štatistík nezapočíta, no Bondra ním potvrdil vydarený zápas.

"Mal som na zápase sedem členov rodiny. Stále je to pre mňa špeciálny moment, vždy sa do Košíc rád vraciam. Vždy, keď sa sem chystáme na zápas, tak príde aj moja rodina, keďže to má blízko," priznal trebišovský rodák Bondra, ktorý hokejovo vyrastal v Košiciach.

Viac o téme: HC Košice Marek Bartánus HKM Zvolen Radovan Bondra Dan Ceman