Mizerné výkony a jedna rana za druhou: Polovica večného mesta sa mení na lazaret

Zranený Paulo Dybala (AS Rím) opúšťa trávnik počas víkendového zápasu talianskej Serie AZranený Paulo Dybala (AS Rím) opúšťa trávnik počas víkendového zápasu talianskej Serie A Zdroj: SITA/AP/Gianluca Zuddas/LaPresse

RÍM - Argentínsky futbalista Paulo Dybala bude pre zranenie krížneho kolenného väzu chýbať AS Rím približne mesiac.

Dvadsaťdeväťročný útočník si privodil ťažkosti v nedeľňajšom zápase 8. kola Serie A, keď jeho tím uspel na ihrisku Cagliari 4:1.

Dybala opustil ihrisko po tvrdom zákroku Mattea Pratiho. V 40. minúte ho preto vystriedal Andrea Bolleti, ktorý v druhom polčase zaznamenal gól. Rím vo vyhlásení pre agentúru AFP uviedol, že vyšetrenie v pondelok odhalilo natiahnutie väzu v ľavom kolene a bude mimo hry približne štyri týždne.

Argentínčan tak pravdepodobne vynechá 29. októbra stretnutie Rimanov na ihrisku Interu Miláno. O dva týždne neskôr by sa však už mal vrátiť do zostavy v derby proti Laziu. Mužstvu Josého Mourinha patrí po ôsmich kolách 10. miesto v tabuľke.

Viac o téme: José Mourinho AS Rím Serie A Paulo Dybala