VIDEO Z mesta hriechu sa stáva mesto športu: Ejha, vo Vegas už pripravujú majstrovskú párty

Súboj Alyshe Clarkovej (7) s krídelníčkou Kaylou Thorntonovou (vľavo)Súboj Alyshe Clarkovej (7) s krídelníčkou Kaylou Thorntonovou (vľavo) Zdroj: SITA/AP/John Locher

LAS VEGAS - Basketbalistky Las Vegas Aces v druhom zápase finále play-off WNBA zmietli New York Liberty 104:76 a jedna výhra ich delí od obhajoby titulu.

Hviezdou zápasu bola A'ja Wilsonová, dvojnásobná najužitočnejšia hráčka ligy nastrieľala 26 bodov a doskočila 15 lôpt.

Zverenkyne trénerky Becky Hammonovej môžu ukončiť finálovú sériu v nedeľu, kedy sa bude hrať tretí zápas, tentoraz v New Yorku. Obhájiť titul sa podarilo naposledy basketbalistkám Los Angeles Sparks, keď ovládli ligu v rokoch 2001 a 2002.

Las Vegas si už v prvej štvrtine vypracovalo náskok 20 bodov, ale pred koncom prvého polčasu hráčky New Yorku znížili na rozdiel šiestich bodov. V druhej polovici zápasu už domáci tím jasne dominoval.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4

Wilsonovej sekundovali Jackie Youngová s 24 bodmi a ôsmimi doskokmi a Kelsey Plumová, ktorá si pripísala 23 bodov a osem asistencií. Najužitočnejšia hráčka minuloročnej finálovej série Chelsea Grayová zaznamenala double double za 14 bodov a 11 asistencií.

V tíme Liberty sa dostala cez dvadsaťbodovú hranicu len Jonquel Jonesová, ktorá k 22 bodom pridala 10 doskokov. Najužitočnejšia hráčka základnej časti Breanna Stewartová mala 14 bodov a 13 doskokov.

Viac o téme: WNBA New York Liberty Las Vegas Aces