VIDEO Prvý z mnohých! Bedard na gól dlho nečakal, napodobnil svojho prastrýka

Connor Bedard strelil dnes v noci prvý gól v NHLConnor Bedard strelil dnes v noci prvý gól v NHL Zdroj: Športky - SITA/AP/Charles Krupa, Twitter/Chicago Blackhawks

BOSTON - Jednou z hlavných udalostí dnešnej noci v zámorskej NHL bol aj premiérový gól draftovej jednotky Connora Bedarda.

Osemnásťročný center sa ho dočkal vo svojom druhom zápase v ročníku, keď dal jediný gól Chicaga na ľade Bostonu (1:3). Noc predtým v úvodnom súboji sezóny v Pittsburghu zaznamenal prvý bod za asistenciu. V 6. minúte stretnutia v Bostone obišiel bránku a lišiacky prekonal držiteľa Vezinovej trofeje pre najlepšieho brankára minulej sezóny Linusa Ullmarka.

"Je to veľká úľava. Na prvý gól nechcete čakať dlho. Mne sa naskytla príležitosť skórovať po výjazde spoza bránky a skúsil som to využiť," povedal Bedard pre zámorské médiá. Zhodou okolností proti Bruins strelil svoj prvý gól aj jeho prastrýko James.

Bývalý obranca čakal na prvý presný zásah 22 duelov, prvýkrát sa presadil vo februári 1951. Bedard sa stal vo veku 18 rokov a 86 dní tretím najmladším hráčom s prvým gólom v histórii Blackhawks. Mladší boli iba Grant Mulvey (18 rokov, 32 dní) a Ed Olczyk (18 rokov, 56 dní).

Za "chvíľu" dobehne Gretzkého

Pri prvom góle kanadského supertalentu pobavila divákov aj zámorská televízia. Tá v priamom prenose počas osláv gólu zverejnila tabuľku s názvom 'Chasing Greatness' (v prekl. naháňanie najlepšieho). V nej porovnala Bedarda a ikonického Waynea Gretzkého.

Gretzky kraľuje strelcom v profilige dlhé roky, svoj posledný gól strelil 29. marca 1999, keď Bedard nebol ešte ani na svete. Za 20 sezón, v ktorých hral za štyri rôzne tímy, dokázal nastrieľať neuveriteľných 894 gólov. Generačný talent, ako označujú Bedarda, dnes v noci strelil svoj prvý gól a na dorovnanie rekordu Gretzkého ich bude musieť nazbierať ešte aspoň 893.

Samotná legenda najlepšej ligy sveta sa po vzhliadnutí tejto tabuľky v štúdiu iba usmiala. Gretzky zároveň dodal, že on pri strelenom prvom góle mal na konte už aj jedno vylúčenie. "Prvý zápas, prvá tretina, dve minúty za podrazenie," dodal so smiechom.

Bedard mu neostal dlho za pätami ani v tejto štatistike. V druhej tretine totiž fauloval hráča Bostonu a odsedel si dvojminútový trest. Rovnako za podrazenie.

Viac o téme: NHL Boston Bruins Chicago Blackhawks Connor Bedard
  • Zdroj: TASR, Športky