VIDEO Takýto výkon musíme zopakovať aj proti Luxembursku: Hlasy po tesnej prehre s Portugalskom

Francesco CalzonaFrancesco Calzona Zdroj: SITA/AP/Luis Vieira

PORTO - Futbalisti Portugalska si tri kolá pred koncom kvalifikačných bojov zabezpečili postup na budúcoročný šampionát v Nemecku. Slovenská reprezentácia prehrala v piatkovom stretnutí J-skupiny kvalifikácie ME 2024 v Porte 2:3.

hlasy po zápase /zdroj: Sport 1/:

Francesco Calzona, tréner Slovenska: "Prvý polčas nebol taký ako sme chceli, stredová línia bola príliš nízko a to nám robilo problémy. Druhý bol veľmi dobrý, stredová línia pracovala lepšie, stála vyššie, získali sme veľa lôpt a hrali sme to, čo sme chceli. Na málo dotykov, rýchlo, kolmo a spôsobili sme im problémy.

Mohli sme v ňom získať aj viac, ja sa však zamýšľam nad prvým dejstvom. Tam sme dosť lôpt strácali a súper mohol profitovať ešte viac. Zápas Luxemburska na Islande pre nás nemení nič, situácia sa zmenila príliš málo."

Dávid Hancko, strelec prvého gólu Slovenska: "Mrzí nás prvý polčas, ktorý sme im v úvodzovkách darovali. Nebolo to dobré v pressingu a mali sme aj mnoho strát. Povedali sme si nejaké veci a podarilo sa ich zapracovať. Vyskúšal som vystreliť, 'Heco' nám v kabíne poradil, že je to na tomto povrchu náročné.

Práve on bol jeden z pilierov, ktorý nám pomohol k tomu, že sme mohli myslieť na nejaké body. Kvalita Portugalcov jeden na jedného je neuveriteľná, my sme robili chyby a 'Heco' nám veľmi pomohol. Teraz musíme čo najlepšie zregenerovať, tento zápas nás stál veľa síl. Takýto výkon musíme zopakovať aj proti Luxembursku."

Stanislav Lobotka, strelec druhého gólu Slovenska: "Prvý polčas nebol ideálny, najmä jeho druhá polovica. Chodili sme neskoro do súbojov a boli sme v nich nízko. Portugalsko to vedelo využiť, potom sme si niečo povedali, zlepšili sme sa a bolo to vidno aj na ihrisku. Mali sme šťastie, že sme boli stále v hre, Martin Dúbravka chytal výborne.

V takomto zápase potrebujete aj šťastie, my sme si zároveň vytvorili aj náznaky šancí. Chýbala nám predfinálna a finálna fáza, to Portugalci mali. Pred svojím gólom som videl voľný priestor, zobral som loptu do driblingu a som rád, že to tam padlo. Zápas s Portugalskom sa skončí v kabíne, čaká nás ďalší náročný duel, musíme si preniesť kombinácie a sebavedomie z druhého polčasu."

Stanislav Lobotka a Róbert Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Luis Vieira

Martin Dúbravka, brankár Slovenska: "Bol to veľmi ťažký zápas, prvý polčas nebol z našej strany dobrý. Druhý bol odhodlanejší, dali sme krásne góly a mali by sme na tom stavať. Je to škoda, mohli sme si odtiaľto vziať aspoň bod.

Snažil som sa chalanom pomôcť, tak, ako oni pomáhajú mne. Mrzí ma, že sme inkasovali tri góly, oni ukázali svoju kvalitu. Tento zápas nás bude určite mrzieť. Nebudeme však mať sklonené hlavy, druhý polčas nám ukázal, že vieme hrať dobrý atraktívny futbal. Ak budeme hrať takto aj v Luxembursku, body sa dostavia."

Viac o téme: Portugalsko Slovensko Stanislav Lobotka Martin Dúbravka Dávid Hancko Francesco Calzona 27. september 2010