VIDEO Napriek zraneniu tvrdo bojovala: Česká tenistka sa nedočkala ďalšej trofeje

Česká tenistka Kateřina Siniaková Česká tenistka Kateřina Siniaková Zdroj: SITA/AP/Michael Probst

HONGKONG - Česká tenistka Kateřina Siniaková titul v Hongkongu nezískala. V dnešnom finále, ktoré dohrávala so zranením, prehrala 6:3, 4:6 a 4:6 s finalistkou predvlaňajšieho US Open Leylah Fernandezovou z Kanady.

Siniakovej sa dobre rozohraný zápas skomplikoval v druhej sade, keď sa za stavu 3:0 pre súperku nechala ošetriť. Set síce ešte dokázala zdramatizovať, ale vyrovnaniu už nezabránila.

27-ročnej Češke nevyšiel ani vstup do rozhodujúceho setu. V prvom geme sa musela opäť nechať ošetriť a vzápätí prišla o podanie. Fernandezová sa potom ujala vedenia 3:1 a vyzeralo to, že ide bezpečne za víťazstvom.

Siniaková ale ešte zabojovala, vyrovnala a nerozhodné skóre držala do stavu 4:4. Potom ale po piaty raz v stretnutí neudržala servis a dvadsaťjedenročná Fernandezová už doviedla zápas do víťazného konca.

Siniaková premrhala šancu získať po júnovom triumfe v Bad Homburgu druhý titul v sezóne a celkovo piaty v kariére. Fernandezová naopak oslavuje prvýkrát od vlaňajšieho marca. Na okruhu WTA doteraz ovládla tri turnaje.