Tím snov je pasé, zvyknite si však na veľkú zmenu: Jumbo-Visma oznámil novinku

Tím Jumbo-Visma oslavuje zisk žltého dresu na Tour de FranceTím Jumbo-Visma oslavuje zisk žltého dresu na Tour de France Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

PARÍŽ - Dominantný cyklistický tím Jumbo-Visma bude od budúcej sezóny pôsobiť pod názvom Visma-Lease a Bike. Uviedol to špecializovaný server Wielerflits.

Očakávaná zmena názvu prichádza po tom, čo holandský reťazec supermarketov Jumbo pred časom oznámil, že sa jeho marketingová stratégia bude uberať iným smerom a so sponzoringom cyklistického tímu končí.

Nový sponzor Lease a Bike je spoločnosť, ktorá ponúka firmám prenájom bicyklov pre ich zamestnancov. Od začiatku tohto roku bola táto spoločnosť jedným z vedľajších partnerov tímu.

Jumbo-Visma má za sebou mimoriadnu sezónu, v ktorej ako prvá stajňa histórie ovládla všetky tri Grand Tour, navyše zakaždým s iným jazdcom. Giro d'Italia vyhral Slovinec Primož Roglič, ktorý bude od budúceho roka jazdiť za tím Bora-hansgrohe, Tour de France Dan Jonas Vingegaard a Vueltu Američan Sepp Kuss. Do tímu navyše patrí hviezdny Belgičan Wout Van Aert.

Kvôli odchodu Jumba sa rysovalo možné spojenie tímu s ďalšou elitnou stajňou svetového pelotónu Soudal Quick-Step, ale zo vzniku "supertímu" v minulých týždňoch zišlo.

Viac o téme: Primož Roglič Jumbo-Visma Sepp Kuss Jonas Vingegaard Visma-Lease a Bike
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá