Korupčný škandál Barcelony graduje: Obvinili aj súčasného prezidenta klubu

Prezident FC Barcelona Joan Laporta počas tlačovej konferenciu k odchodu Lionela Messiho z klubuPrezident FC Barcelona Joan Laporta počas tlačovej konferenciu k odchodu Lionela Messiho z klubu Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - V korupčnom škandále futbalového giganta FC Barcelona je už obvinený aj jej bývalý a zároveň súčasný prezident Joan Laporta.

Klub dvadsaťsedemnásobného španielskeho majstra viedol už v rokoch 2003 až 2011, teda v období, ktorého sa podozrenie z ovplyvňovania rozhodcov, sprenevery a falšovania dokumentov tiež týka. O Laportovom obvinení informovala dnes španielska justícia.

Podľa prokurátora Barcelona previedla v rokoch 2001 až 2018 takmer 7,3 milióna na účet spoločnosti patriacej vtedajšiemu viceprezidentovi komisie rozhodcov Josému Maríovi Enríquezovi. Katalánsky klub si už v marci vypočul obvinenia rovnako ako jeho niekdajší predsedovia Josep Maria Bartomeu a Sandro Rosell.

Laporta je opätovne prezidentom Barcelony od marca 2021. Podľa sudcu sú obvinenia voči nemu z prvého funkčného obdobia natoľko závažné, že nemôže tvrdiť, že uplynula premlčacia lehota. Už skôr šéf klubu vyhlásil, že aféru považuje za jeden z najväčších útokov na Barcelone v jej histórii. Podľa Laportu klub zadal externej firme audit, ktorý žiadne pochybenie nepreukázal.

Viac o téme: FC Barcelona Joan Laporta
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy