Zverejnili platy hráčov MLS: Aha, koľko za sezónu zarobí Messi, Rusnák či Greguš

Lionel Messi sa teší z góluLionel Messi sa teší z gólu Zdroj: SITA/AP/Chris Szagola

MIAMI - Argentínsky futbalista Lionel Messi si na základe kontraktu v Interi Miami zarobí ročne 20,4 milióna dolárov. S výnimkou troch ďalších klubov je to viac, ako tímy MLS vydajú na výplatu celej svojej súpiske.

V správe o tom v stredu informovala hráčska asociácia MLS. Tridsaťšesťročný Messi má základný plat 12 miliónov dolárov a celkovú garantovanú mzdu 20,446.667 dolárov. Táto suma zahŕňa plat, ktorý Messi dostane na základe zmluvy v MLS. Neobsahuje dodatočné dohody s tímom či jeho sponzormi ani bonusy za výkony.

Kapitán argentínskych majstrov sveta podpísal s Miami v júli zmluvu na dva a pol roka. Médiá vtedy písali, že bude mať ročný príjem 50 až 60 miliónov dolárov. Údajne tiež odmietol ponuku saudskoarabského Al-Hilálu na 400 miliónov dolárov ročne.

V lete Messi pomohol Interu k víťazstvu v Leagues Cupe, v ktorom strelil v siedmich zápasoch 10 gólov. V MLS nastúpil aj vinou zdravotných problémov len do piatich duelov a trafil sa raz. Druhým najlepšie plateným hráčom súťaže je Talian Lorenzo Insigne z Toronta s čiastkou 15,4 milióna dolárov. Tretí Švajčiar Xherdan Shaqiri si v Chicagu príde na 8,153.000 dolárov.

Slovenský reprezentant Albert Rusnák má v Seattle Sounders garantovaný ročný plat 1,871.667 dolárov, Ján Greguš si v Minnesote príde na 266.750 dolárov.

Viac o téme: Lionel Messi Albert Rusnák MLS Inter Miami
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/Transfermarkt.co.uk
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy