FOTO Solídny útok, slabá obrana: Na Liptove nič šokujúce, favorit z Turecka ukázal kvalitu

Zľava Viktória Havranová (Ružomberok) a Claudia Cuicová (Kayseri) počas zápasuZľava Viktória Havranová (Ružomberok) a Claudia Cuicová (Kayseri) počas zápasu Zdroj: TASR/Ján Krošlák

RUŽOMBEROK - Basketbalistky MBK Ružomberok odštartovali v Európskom pohári (Eurocup) sériu domácich zápasov prehrou, vo svojom druhom stretnutí F-skupiny nestačili na turecké Melikgazi Kayseri po výsledku 63:87.

Tím trénera Juraja Suju je tak s dvoma prehrami v tabuľke na štvrtej priečke. Vo štvrtok 26. októbra o 18.00 h sa "Ruža" opäť predstaví v Koniarni, tentoraz bude jej súperom grécky Olympiacos.

Úvodné momenty stretnutia patrili síce hosťujúcemu Kayseri, keď sa ujal vedenia 7:2, ale Ružomberok sa nezľakol favorizovaného súpera a okamžite vyrovnal stav stretnutia. Oba tímy strieľali s vysokou úspešnosťou, domáca Jackovecová a Jarošová dokonca dostali na malý moment svoj tím do vedenia.

Turecký tím postupne ukazoval svoju kvalitu, keď zo stavu 11:12 to v priebehu pár útokov otočil na 23:14 zo svojho pohľadu. Koncovka ale patrila slovenskému tímu, ktorý bez Urbanovej a Buknovej dokázal upraviť skóre na 19:25 po prvej štvrtine.

Zľava Oľga Jackovecová (Ružomberok), Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Druhú časť opäť lepšie odštartoval súper Ružomberka, keď odskočil na dvojciferný počet bodov. Najväčšie starosti robila dvojica Petronytová a Günayová. Domáce hráčky sa stále snažili udržiavať v hre o úspech, no rozdiel bol čoraz badateľnejší. Prvý polčas sa napokon skončil 29:47.

Po prestávke to Ružomberok zobral do svojich rúk, od prvej sekundy bol lepší na ihrisku a úspešne sa pustil do stíhacej jazdy. Hosťujúce Kayseri nevedelo efektívne ubrániť Jackovecovú s Jarošovou a preto sa podarilo stiahnuť manko po dlhom čase na jednociferné číslo. Pri nízkom počte strelkýň sa "Ruža" nevzdávala, ale turecký tím si kontroloval svoj náskok. Do poslednej desaťminútovky sa z domáceho pohľadu išlo za stavu 50:65.

Vo štvrtej štvrtine mierne opadlo tempo, čo menej vyhovovalo domácemu tímu, ktorý sa útočne zasekol. Kayseri toho naplno využilo a s ľahkosťou rozhodlo o úspechu v Ružomberku.

Európsky pohár, ženy - F-skupina:

MBK Ružomberok - Melikgazi Kayseri 63:87 (29:47)

zostava a body Ružomberka: Jackovecová 26, Jarošová 14, Andělová 13, Havranová 5, Hadačová 2 (Michaličková 2, Mikovčáková 1, Kaliuzhna a Štefančová 0) - najviac bodov Kayseri: Cuicová 25, Ellenberg-Wileyová a Petronytová po 16.

TH: 10/9 – 26/21, fauly: 22 - 13, trojky: 6 - 10, rozhodovali: Nagy, Tőzsér (obaja Maď.), Radonjič (Bos. a Herc.), štvrtiny: 19:25, 10:22, 21:18, 13:22.

hlasy po zápase (zdroj: RTVS: Šport):

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Kayseri kontrolovalo zápas v podstate od piatej-šiestej minúty, mali to pevne v rukách a ukázali svoju väčšiu kvalitu. Dostali sme 87 bodov, čo je veľmi veľa, s tým nie som úplne spokojný, s naša obranná intenzita a disciplína mala byť podľa mňa lepšia. 63 bodov je pre nás pekný výkon, v tej zostave, ktorej pracujeme.

Hlavný tréner Juraj Suja Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Vyhrali sme doskok, mali sme iba 11 stratených lôpt, čo sú výborné parametre pre družstvo, ktoré hralo s takýmto súperom, ale nestačilo to. V obrane sme im to nesťažili tak, ako sme chceli a výsledkom bolo 87 bodov, čo je veľa."

Oľga Jackovecová, hráčka Ružomberka: "Myslím si, že sme bojovali. Chýbali nám ale naše hráčky Buknová a Urbanová. Mohli sme hrať trochu lepšie, ale mali sme problémy s faulmi. Zahrali si mladé, menej skúsené hráčky, ale myslím si, že každým zápasom sa to bude viac a viac zlepšovať."