Český futbal rieši novú kauzu: Tajná schôdzka mocných mužov? Médiá rozvírili špekulácie

Predseda FAČR Peter FousekPredseda FAČR Peter Fousek Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalová asociácia ČR a Slavia Praha sa ohradila proti špekuláciám niektorých médií, že júnové stretnutie predsedu FAČR Petra Fouska a vtedajšieho šéfa komisie rozhodcov Radka Příhodu s predsedom predstavenstva pražského klubu Jaroslavom Tvrdíkom bolo tajné.

Podľa vyhlásenia na webe Slavie malo stretnutie oficiálny charakter, boli o ňom informované ďalšie kluby a nemalo vplyv na Příhodov koniec vo funkcii.

Schôdzka Fouska a Příhodu s Tvrdíkom vyšla najavo na súde s bývalým podpredsedom FAČR Romanom Berbrom. Fousek najskôr odpovedal vyhýbavo, na priamu otázku súdu ale stretnutie potvrdil. Súčasne uviedol, že so zástupcami ďalších veľkých klubov, Sparty alebo Plzne, sa také schôdzky nekonali.

Žiadna tajná schôdzka

"Nešlo o žiadnu 'tajnú' schôdzku, ako sa špekuluje. Rokovania sa uskutočnilo 2. júna, teda týždeň po skončení ligy, pri bežnom pracovnom obede v reštaurácii, teda vo verejnom priestore, a bolo teda úplne oficiálne," uviedla FAČR vo vyhlásení pre médiá.

"Klub o tejto schôdzke a jej obsahu následne informoval na spoločnom rokovaní predstaviteľov AC Sparta Praha, FC Viktoria Plzeň a FC Baník Ostrava. Menovite Františka Čupra, Adolfa Šádka a Václava Brabca," oznámila Slavia.

Tvrdík ako poverená osoba pre komunikáciu s predsedom komisie rozhodcov vtedy kritizoval fungovanie orgánu pod Příhodom. Fousek sa podľa FAČR zúčastnil schôdzky ako garant vzhľadom na závažnosť výhrad šéfa vršovického klubu.

"Je preukázateľním klamstvom, že by predseda komisie rozhodcov FAČR Radek Příhoda rezignoval po tejto schôdzke. Schôdzka sa konala 2. júna 2023, Radek Příhoda rezignoval až 2. júla 2023," napísala Slavia.

Viac o téme: SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík Futbalová asociácia ČR Petr Fousek Radek Příhoda
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy