VIDEO Slzy, dráma, odvrátené mečbaly a parádny obrat: České derby prinieslo úchvatné finále

Kateřina SiniakováKateřina Siniaková Zdroj: Profimedia

NAN-ČCHANG - Česká tenistka Kateřina Siniaková sa stala víťazkou turnaja WTA v čínskom Nan-čchangu.

Vo finále dvojhry zdolala tretiu nasadenú krajanku Marie Bouzkovú po trojsetovom boji 1:6, 7:6 (5) a 7:6 (4). V nedeľnom dueli odvrátila tri mečbaly súperky. Siniaková získala svoj piaty singlový titul na okruhu WTA.

Dvadsaťsedemročná hráčka z Hradca Králové zdolala o dva roky mladšiu krajanku za tri hodiny a 33 minút, maratónsky zápas zakončila "prasiatkom". Získala druhý triumf v sezóne po júlovom úspechu v Bad Homburgu.

Siniaková porazila nasadenú trojku Bouzkovú aj v druhom vzájomnom stretnutí. Duel otočila aj po tom, ako sa nechala v druhom sete za stavu 2:3 ošetriť. Vynahradila si týždeň starú porážku z finále v Hongkongu, kde nestačila na Kanaďanku Leylah Fernandezovú.

"Veľmi som si to tu užila. Posledné dva týždne boli úžasné. Nečakala som to a mám z toho radosť," povedala Siniaková v rozhovore na kurte.

"Gratulujem tiež Marii. Bol to veľmi ťažký zápas a je naozaj smutné, že mohla vyhrať len jedna z nás. Nebolo to fér," doplnila.

Bouzková sa neubránila slzám

Bouzková nevyužila šancu získať druhý titul na okruhu WTA po vlaňajšom víťazstve v Prahe. Prehrala už štvrtý z piatich finálových duelov v kariére.

"Neviem, či dokážem hovoriť," povedala Bouzková, ktorá sa neubránila slzám. "Kateřina odohrala skvelý zápas, bojovala až do konca. Bola to definícia tenisovej bitky. Bolí ma to, ale tebe gratulujem. Neostáva mi nič iné, len pokračovať v tvrdej práci a byť na budúci rok ešte silnejšia," povedala Bouzková.

Dve české tenistky sa vo finále na okruhu WTA stretli po jedenásty raz v histórii. Doteraz naposledy sa tak stalo predvlani v Prahe, kde Barbora Krejčíková porazila Terezu Martincovú.

Lepší vstup do stretnutia mala Bouzková. Turnajová trojka prelomila v prvom sete všetky tri servisy súperky a ujala sa za 33 minút vedenia. Siniaková doplatila na 24 nevynútených chýb, Bouzková mala len štyri.

Taktiež druhý set začala lepšie Bouzková. Vďaka dvom brejkom viedla 3:2 a Siniaková si vyžiadala v slzách pauzu na ošetrenie. Stretnutie však nevzdala.

Za stavu 3:5 odvrátila mečbal, vzápätí nedovolila Bouzkovej zápas dopodávať a otočila po množstve dlhých výmen na 6:5. Bouzková ešte vybojovala skrátenú hru, v nej ale prehrávala 0:3 a 2:6. Siniaková získala set po sto minútach vo svoj prospech a vynútila si pokračovanie. Bouzková prišla o set prvýkrát na turnaji.

Rovnako v tretej sade mala Bouzková všetko vo svojich rukách. Dvakrát mala výhodu brejku a za stavu 5:3 ďalšie dva mečbaly. Opäť ale duel nedotiahla k víťazstvu a Siniaková znovu nepriaznivý vývoj otočila.

Rozhodla skrátená hra, v ktorej Siniaková najprv prehrávala 0:2 a 2:3, potom sa však vďaka trom loptičkám za sebou ujala vedenia. Duel uzavrela pri mečbale za stavu 6:4 "prasiatkom". Kým Siniaková sa mohla úľavne usmievať, sklamaná Bouzková sa neubránila slzám.