VIDEO Locatelli v šlágri zarmútil AC Miláno, El Shaarawy spasiteľom rímskeho AS

Weston McKennie a Rafael Leao v súboji o loptuWeston McKennie a Rafael Leao v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

RÍM - Futbalisti US Salernitana 1919 remizovali v 9. kole talianskej Serie A na domácom trávniku s Cagliari Calcio 2:2.

V tabuľke im patrí so štyrmi bodmi predposledná priečka, Cagliari má o bod menej a je posledné. Slovenský obranca Norbert Gyömbér odohral za Salernitanu celý zápas, jeho krajan v drese hostí Adam Obert prišiel na ihrisko v 73. minúte.

Juventus nepustil AC do čela Serie A

Futbalisti AC Miláno nevyužili možnosť dostať sa na čelo talianskej Serie A. V nedeľnom šlágri 9. kola prehrali doma s Juventusom Turín 0:1, keď celý druhý polčas hrali bez vylúčeného Malicka Thiawa. "Rossoneri" zostali na druhom mieste tabuľky, za mestským rivalom Interom zaostávajú o bod, tretí Juventus sa na nich dotiahol už na rozdiel jedného bodu.

Manuel Locatelli so spoluhráčmi Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

Kľúčový moment stretnutia na San Sire prišiel v 40. minúte, keď Thiaw zastavil prenikajúceho Moisea Keana, ktorý by sa inak rútil sám na domácu bránu, a dostal priamo červenú kartu. Hostia početnú výhodu využili, v 63. minúte dal jediný gól zápasu Manuel Locatelli. Jeho strelu z diaľky tečoval do protipohybu brankára domáci stredopoliar Rade Krunič. Hráči AC ukončili sériu štyroch ligových víťazstiev a zapísali si druhú prehru v sezóne.

Bologna triumfovala nad Frosinone Calcio 2:1. Domáci sú 14 bodmi na priebežnej 7. priečke v tabuľke, hostia majú o dva body menej a sú dvanásti.

Atalanta Bergamo zdolala Janov 2:0. Domáci vďaka nedeľnému triumfu odsunuli 14-bodový AS Rím na siedmu priečku a Bolognu s rovnakým počtom bodov na ôsmu pozíciu v tabuľke. Janov je pätnásty.

El Shaarawy spasiteľom AS Rím

AS Rím zdolal v nedeľnom dueli pred domácimi priaznivcami Monzu 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral v 90. minúte taliansky reprezentant Stephan El Shaarawy. Rimania sa so 14 bodmi nachádzajú v tabuľke na šiestom mieste, Monza má na konte 12 bodov a figuruje na 11. priečke.

Serie A - 9. kolo:

AS Rím - AC Monza 1:0 (0:0)
Gól: 90. El Shaarawy, ČK: 41. D'Ambrosio (Monza)

Bologna FC – Frosinone Calcio 2:1 (2:0)
Góly: 19. Ferguson, 22. De Silvestri – 63. Soule (z 11 m), ČK: 90.+3 Mazzitelli (Frosinone)

US Salernitana 1919 – Cagliari Calcio 2:2 (0:0)
Góly: 86. a 90.+5 Dia (druhý z 11 m) – 79. Luvumbo, 88. Viola