VIDEO Sparta aj bez Haraslína nemala zľutovanie, Almási a Prekop sa trafili do čierneho

Ladislav AlmásiLadislav Almási Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenský futbalista Ladislav Almási zariadil svojím gólom víťazstvo Baníka Ostrava na pôde Teplíc 1:0 v 12. kole českej ligy.

V nedeľnom zápase začal na lavičke náhradníkov a na ihrisko prišiel v 71. minúte, o päť minút neskôr sa strelecky presadil a rozhodol o triumfe hostí. Teplice hrali celý druhý polčas bez vylúčeného Nemanju Mičeviča.

Sparta Praha nedala šancu Českým Budějoviciam a po suverénnom víťazstve 4:0 zostáva aj po 12. kole na čele tabuľky. Slovenský reprezentant Lukáš Haraslín chýbal v zostave "rudých" pre svalové problémy, na strane hostí odohrali celý duel Dávid Šípoš a Martin Králik.

Slovenský futbalista Erik Prekop zabezpečil svojím gólom triumf Bohemiansu 1905 nad domácim FK Jablonec 1:0 v 12. kole českej ligy. Strelecky sa presadil v 25. minúte hry po prihrávke od Matyasa Kozáka. Hral do 57. minúty.

Fortuna liga - 12. kolo:

AC Sparta Praha – SK Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)
Góly: 17. Kairinen, 45. Pešek, 46. Sörensen, 76. M. Ševčík
/L. Haraslín nefiguroval na zápasovej súpiske pre zranenie - M. Králik a D. Šípoš celý zápas/

FK Teplice – FC Baník Ostrava 0:1 (0:0)
Gól: 76. ALMÁSI, ČK: 45+2. Mičevič (Teplice)
/S. Bednár od 88. min - L. Almási hral od 71. min a v 76. min dal gól, M. Madleňák hral od 87. min, T. Rigo celý zápas, F. Blažek sedel na lavičke náhradníkov/

FK Jablonec – Bohemians 1905 0:1 (0:1)
Gól: 25. PREKOP
/E. Prekop hral do 57. min, v 25. min dal gól/

Viac o téme: AC Sparta Praha FC Banik Ostrava FK Teplice Erik Prekop Ladislav Almási