Komplikácia aj pre Bedarda: Chicago potvrdilo zlé správy, ktoré zasiahnu celý tím

Connor Bedard (Chicago) oslavuje gól so spoluhráčmi, medzi nimi aj Taylor HallConnor Bedard (Chicago) oslavuje gól so spoluhráčmi, medzi nimi aj Taylor Hall Zdroj: SITA/AP/Paul Beaty

CHICAGO - Kanadský útočník Taylor Hall si obnovil zranenie ľavého ramena a bude dlhší čas chýbať hokejistom Chicaga Blackhawks. Klub NHL bude jeho zdravotný stav posudzovať z týždňa na týždeň.

Hall utrpel zranenie 11. októbra v zápase s Bostonom Bruins po hite od obrancu "medveďov" Brandona Carla. Nastupoval potom v ďalších stretnutiach, no sobotňajší duel s Vegas Golden Knihts (3:5) už nedohral. Najprv odišiel zo striedačky v polovici stretnutia, na začiatok tretej tretiny sa vrátil do hry, ale osem minút pred koncom opäť opustil zápas a už sa na ľade neobjavil. V pondelok absentoval v tímovom tréningu.

"Snažil sa hrať cez zranenie. Nemá význam, aby to ďalej skúšal, existuje riziko, že by sa to mohlo ešte zhoršiť, alebo by si spôsobil iné problémy v snahe chrániť si rameno. Vynechá niekoľko najbližších zápasov, potom pôjdeme týždeň po týždni a uvidíme, ako na tom bude," vyjadril sa na adresu svojho zverenca tréner "jastrabov" Luke Richardson.

Tridsaťjedenročného Halla získali Blackhawks pred touto sezónou výmenou z Bostonu s cieľom, aby v prvom útoku zaúčal talentovaného centra a tohtoročnú draftovú jednotku Connora Bedarda. Zranením limitovaný krídelník však v piatich zápasoch sezóny zaznamenal iba dve asistencie.

Hall bol v roku 2010 celková draftová jednotka, keď si ho z najvyššieho miesta vybral Edmonton. Okrem Oilers, Bruins a Blackhawks hral v NHL aj za New Jersey Devils, Arizonu Coyotes a Buffalo Sabres.
Podľa nhl.com by sa mal v noci na stredu v zápase proti Bostonu vrátiť do zostavy Chicaga švajčiarsky útočník Philipp Kurashev. Ten pre zranenie zápästia vynechal úvod sezóny a proti Bruins absolvuje tohtosezónnu premiéru.

Viac o téme: Taylor Hall Chicago Blackhawks Luke Richardson