VIDEO Slafkovský narazil na Fehérváryho a bola z toho dráma: Fantázia, čo sa dialo v závere

Martin Fehérváry a Juraj SlafkovskýMartin Fehérváry a Juraj Slafkovský Zdroj: Profimedia

MONTREAL - Montreal v zostave aj s Jurajom Slafkovským zdolal na vlastnom ľade Washington aj s Martinom Fehérvárym 3:2 po predĺžení.

Canadiens viedli 2:0 po zásahoch Sena Monahana a Brendana Gallaghera, ale Dylan Strome dvoma gólmi v tretej tretine poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol po 47 sekundách presnou strelou Cole Caufield.

“Každý odviedol kus dobrej práce. Skvelými zákrokmi nás podržal Jakey (pozn. brankár Jake Allen) a celé to ukončil Cole,” vyjadril spokojnosť Monahan. Slovenskí hokejisti sa do štatistík nezapísali, Slafkovský odohral necelých 14 minút, čo bolo jeho sezónne minimum a zaznamenal len dva hity.

Fehérváry hral rovných 17 minút, čo pre neho bolo takisto najmenej v tomto ročníku a okrem plusového bodu mal aj tri hity a dve strely na bránku. Na prvý gól v sezóne stále čaká Alexander Ovečkin, kapitán Washingtonu mal asistenciu a päť striel.

Naposledy vyšiel v prvých štyroch zápasoch naprázdno v sezóne 2012-2013. Celkovo neskóroval Ovečkin v deviatich zápasoch základnej časti za sebou. Montreal si pripísal druhé víťazstvo v štvrtom zápase sezóny. Washington je po tretej prehre na chvoste Východnej konferencie.

Golden Knights vytvorili rekord NHL

Hokejisti Vegas sa stali prvým obhajcom Stanley Cupu, ktorý vyhral šesť úvodných zápasov novej sezóny NHL. Golden Knights zvíťazili na ľade Chicaga 5:3. Z kvarteta Slovákov sa v bohatom 15-zápasovom programe nepresadil bodovo ani jeden. Bez prehry sú stále aj Colorado a Boston.

Connor Bedard skóroval vo svojom prvom domácom zápase, prvýkrát sa medzi strelcov zapísal aj Adam Fantilli. Pre zranenie nedohral zápas s Winnipegom kapitán Edmontonu Connor McDavid. Útočník Colorada Logan O'Connor skóroval v oslabení v treťom zápase za sebou.

Skóre duelu v Chicagu otvoril už po 90 sekundách v presilovke prvý muž draftu 2023 Connor Bedard a skvele sa tak predviedol fanúšikom v prvom zápase Blackhawks na domácom ľade. Bol to druhý Bedardov gól v NHL. Nerozhodný stav 2:2 však v druhej tretine zlomil Nicolas Roy a o víťazný zásah sa postaral kapitán Mark Stone.

“Zlatí rytieri” prekonali rekord Ottawy Senators zo sezóny 1920-21 a Edmontonu Oilers z ročníka 1985-86. “Dve tretiny sme nehrali dobre, niečo našej hre chýbalo. Potrebovali sme lepšiu tretiu časť a určite nám pomohlo, že sme sa dostali do vedenia 3:2,” povedal pre nhl.com tréner Vegas Bruce Cassidy.

Bedard v predchádzajúcich dvoch zápasoch nebodoval, ale v prvom zápase doma sa rýchlo zapísal medzi strelcov. “Z gólu mám vždy radosť, nech je to kdekoľvek. Prvý zápas doma som si užil, atmosféra bola elektrizujúca,” dodal Bedard, ktorý sa vo veku 18 rokov a 96 dní stal druhým najmladším strelcom Blackhawks v domácej premiére.

Mladší bol len Eddie Olczyk, ten 11. októbra 1984 skóroval vo veku 18 rokov a 56 dní. V tínedžerskom veku to dokázali už len Stan Mikita (19 rokov, 140 dní) a John Harms (19 rokov, 187 dní).

Tatar bol pri piatej výhre Colorada a unikátnom zápise

Hráči Colorada si pripísali víťazstvo aj v piatom stretnutí novej sezóny, keď zvíťazili doma nad Carolinou 6:4. V ich drese nebodoval slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý bol na ľade 16 minút a 38 sekúnd a zaznamenal mínusový bod.

Na prvý gól v novom drese 32-ročný krídelník zatiaľ čaká, v piatich dueloch nazbieral tri asistencie. Hurricanes viedli v polovoci 3:2, keď skóroval Michael Bunting, ale domáci štyrmi gólmi v priebehu siedmich minút a štrnástich sekúnd otočili na 5:3.

“Máme výborný štart, s výsledkami som spokojný, ale viem, že dokážeme hrať oveľa lepšie. Budeme naďalej hrať svoju nátlakovú, rýchlu hru a verím, že sa postupne dostaneme na vrchol svojich možností,” povedal tréner “lavín” Jared Bednar.

O unikátny zápis sa postaral útočník Colorada Logan O’Connor, ktorý na začiatku druhej tretiny zvýšil na 2:1 a skóroval v treťom zápase v oslabení za sebou. Dokázal to ako ôsmy hráč v histórii NHL a druhý v drese Avalanche po Joeovi Sakicovi.

Černák nezabránil prehre s Torontom

Erik Černák nechýbal v obrane Tampy Bay, no Lightning doma podľahli Torontu 3:4 po predĺžení. O dvoch bodoch pre hostí rozhodol v čase 64:05 John Tavares, ktorý v Amalie Arene skóroval v predĺžení aj pred 175 dňami a spečatil vtedy postup Maple Leafs do druhého kola play off. Toronto vyradilo Tampu Bay 4:2 na zápasy a cez prvé kolo prešlo po 19 rokoch.

“Blesky” po druhej tretine viedli 3:1, ale v záverečnej dvadsaťminútovke strelil svoje prvé dva góly v základnej časti NHL Mattew Knies, ktorý pridal aj asistenciu. Maple Leafs vyslali na brankára Jonasa Johanssona až 54 striel. “Treba uznať, že Toronto hralo naozaj dobre a napokon vyhralo zaslúžene,” uznal tréner Tampy Jon Cooper.

Dva góly a asistenciu zaznamenal Nikita Kučerov, Černák bol na ľade 21 a pol minúty, zaznamenal štyri hity a na trestnej lavici si odsedel dve minúty. V bránke Toronta začal Iľja Samsonov, ale po necelých 14 minútach ho po treťom góle Lightning tréner Sheldon Keefe vystriedal a nový muž medzi žrďami Joseph Woll chytil všetkých 29 striel.

Red Wings uspeli štvrtýkrát po sebe

Winnipeg vyhral v Edmontone 3:2, keď v predĺžení rozhodol Mark Scheifele. Kapitán Oilers Connor McDavid zaznamenal v riadnom čase dve asistencie, ale pre nešpecifikované zranenie sa na ľade neobjavil v záverečnej päťminútovke a nehral ani v predĺžení. Hviezdny kanadský útočník zostal na striedačke, ale do hry nezasiahol.

Hráči Ottawy zaznamenali druhú prehru v prebiehajúcej sezóne. V sobotnom zápase podľahli doma Detroitu 2:5. Hostí podržal fínsky brankár Ville Husso, ktorý zneškodnil 36 z 38 striel súpera. Red Wings potvrdili dobrú formu, víťaznú šnúru natiahli už na štyri stretnutia. Dva góly hostí strelil Joe Veleno, kapitán Dylan Larkin mal bilanciu 1+2.

Veterán Pavelski rozhodol v predĺžení

Hokejisti Arizony zdolali v domácej premiére Anaheim 2:1, keď skórovali Jason Zucker a Clayton Keller a Karel Vejmelka v súboji českých brankárov zneškodnil 32 striel. Za hostí mal Lukáš Dostál 26 zákrokov. Coyotes vyhrali prvý domáci zápas naposledy v sezóne 2016-2017. Škvrnou na víťazstve je, že pre zranenia nedohrali Zucker a Michael Carcone.

Vancouver vyhral na ľade Floridy 5:3, keď Andrej Kuzmenko a Elias Pettersson strelili gól a pridali aj asistenciu. Pettersson (2+8) sa s desiatimi bodmi dotiahol na lídra kanadského bodovania súťaže Jacka Hughesa z New Jersey. Dva góly “panterov” strelil Sam Reinhart a so šiestimi zásahmi sa delí o pozíciu top kanoniera NHL s Brockom Boeserom, Austonom Matthewsom a  Kučerovom.

Veterán Joe Pavelski rozhodol v predĺžení o víťazstve Dallas nad Philadelphiou 5:4, keď sa ocitol po buly sám pred brankárom Samuelom Erssonom a prekonal ho vydareným blafákom. Flyers strelili tri góly vo vlastnom oslabení, dva Travis Konecny a jeden Sean Walker, čím vyrovnali klubový rekord.

Boston je stále bez prehry

Columbus vyhral na ľade Minnesoty 5:4, o víťazstve Blue Jackets rozhodol v extra čase Jack Roslovic. Svoj prvý gól v NHL strelil tretí muž tohtoročného draftu Adam Fantilli, keď v v 55. minúte dostal Columbus do vedenia 4:3. Nashville si poradil so San Jose 6:1, v druhej tretine skóroval v priebehu 12 sekúnd Tommy Novak a Kiefer Sherwood. Bezzubí “žraloci” prehrali aj piaty duel v novej sezóne.

Artemij Panarin pomohol dvoma gólmi k víťazstvu New Yorku Rangers v Seattli 4:1. V bránke “jazdcov” bol prvýkrát Jonathan Quick, ktorý zaznamenal 18 zákrokov. St. Louis zdolali Pittsburgh 4:2, dva góly strelil Brandon Saad, bývalý útočník Penguins Kasperi Kapanan mal dve asistencie.

Bez prehry sú stále aj hokejisti Bostonu, ktorí vyhrali v Los Angeles 4:2 a pripísali si štvrtý úspech od začiatku sezóny. Brad Marchand strelil dva góly a pridal aj asistenciu, český útočník David Pastrňák skóroval aj vo štvrtom zápase sezóny a pridal dve asistencie. Drew Doughty nastúpil na 1100. zápas za Kings, ako dvanásty obranca v histórii NHL odohral takýto počet zápasov v jednom tíme.

NHL - výsledky:

Arizona Coyotes - Anaheim Ducks 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 18. Zucker (Välimäki, Maccelli), 35. Keller (Schmaltz, Durzi) - 48. Vatrano (Silfverberg, Henrique). Brankári: Vejmelka - Dostál, strely na bránku: 28:33.

Buffalo Sabres - New York Islanders 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 37. Skinner (Mittelstadt), 40. Samuelsson (Mittelstadt, Skinner), 43. Cozens (Dahlin, Greenway) - 59. Dobson (Barzal, Horvat). Brankári: Comrie - Varlamov, strely na bránku: 43:25.

Florida Panthers - Vancouver Canucks 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
Góly: 12. Barkov, 47. Reinhart (Rodrigues, Barkov), 55. Reinhart (Rodrigues, Mahura) - 12. Hughes (Miller, Pettersson), 31. Soucy (Garland), 32. Pettersson (Kuzmenko, Michejev), 56. Kuzmenko (Di Giuseppe, Miller), 58. Boeser. Brankári: Bobrovskij - DeSmith, strely na bránku: 36:31.

Montreal Canadiens - Washington Capitals 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 19. Monahan (Suzuki, Caufield), 30. Gallagher (Monahan, Pearson), 61. Caufield (Suzuki, Matheson) - 52. Strome (Ovečkin, Phillips), 58. Strome (Kuznecov, Carlson). Brankári: Allen - Kuemper, strely na bránku: 28:33.

Tampa Bay Lightning - Toronto Maple Leafs 3:4 pp (3:1, 0:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 7. Kučerov (Point, Hedman), 11. Barré-Boulet (Kučerov, Point), 14. Kučerov (Sergačov, Stamkos) - 5. Nylander (Knies, Tavares), 53. Knies (Domi), 55. Knies (Domi, Kämpf), 65. Tavares (Nylander, Klingberg). Brankári: Johansson - Samsonov (14. Woll), strely na bránku: 33:54.

Chicago Blackhawks - Vegas Golden Knights 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Góly: 2. Bedard (Hall), 29. Johnson (Murphy, Donato), 60. Perry (Foligno, Korchinski) - 5. Karlsson (Cotter, Korczak), 28. Marchessault (Eichel, Theodore), 41. Roy (Kolesar, McNabb), 54. Stone (Amadio, Stephenson), 57. Cotter (Amadio, Martinez). Brankári: Söderblom - Hill, strely na bránku: 24:24.

Dallas Stars - Philadelphia Flyers 5:4 pp (2:2, 1:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 5. Johnston (Benn), 8. Seguin (Suter, Heiskanen), 21. Hintz (Robertson, Pavelski), 51. Benn (Johnston), 63. Pavelski (Johnston) - 11. Farabee (Brink, Cates), 17. Konecny (Cates), 52. Konecny (Sanheim, Laughton), 53. Walker (Zamula). Brankári: Wedgeewood - Ersson, strely na bránku: 25:40.

Minnesota Wild - Columbus Blue Jackets 4:5 pp (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)
Góly: 28. Mermis (Johansson, Eriksson Ek), 29. Zuccarello (Hartman), 45. Brodin (Eriksson Ek, Maroon), 58. Johansson (Maroon, Mermis) - 9. Danforth (Jiříček, Olivier), 27. Johnson (Sillinger), 48. Jenner (Werenski, Severson), 55. Fantilli (Provorov, Severson), 64. Roslovic (Gaudreau). Brankári: Gustavsson - Merzlikins, strely na bránku: 28:54.

Nashville Predators - San Jose Sharks 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Góly: 18. Fagemo (Nyquist, Carrier), 23. Novak (Sherwood, Josi), 23. Sherwood (Evangelista, Barrie), 43. Novak (Nyquist, Pärssinen), 54. Evangelista (Fabbro) - 51. Hertl (Ferraro, Knyžov). Brankári: Saros - Blackwood, strely na bránku: 34:32.

St. Louis Blues - Pittsburgh Penguins 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 10. Saad (Thomas, Kyrou), 26. Neighbours (Kapanen, Faulk), 28. Parayko (Toropčenko, Sundqvist), 56. Saad (Kapanen, Thomas) - 20. Malkin (Letang), 57. Zohorna (Eller, O'Connor). Brankári: Binnington - Jarry, strely na bránku: 21:33.

Colorado Avalanche – Carolina Hurricanes 6:4 (1:1, 5:2, 0:1)
Góly: 20. Johansen (MacKinnon, Lehkonen), 22. O'Connor (Cogliano), 33. Olofsson (O'Connor, Byram), 35. Lehkonen (Johansen, Makar), 36. MacKinnon (Lehkonen, Ničuškin), 40. Rantanen (Makar, Lehkonen) - 17. Kotkaniemi (Noesen, Drury), 30. Burns (Orlov, Noesen), 31. Bunting (Nečas, Slavin), 53. Slavin (Kotkaniemi, Jarvis). Brankári: Georgijev - Kočetkov, strely na bránku: 28:27.

Edmonton Oilers - Winnipeg Jets 2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 2. Nurse (McDavid, Draisaitl), 7. Bouchard (Draisaitl, McDavid) - 11. Morrissey (DeMelo, Barron), 39. Namestnikov (Iafallo), 64. Scheifele (Morrissey, Connor). Brankári: Skinner - Hellebuyck, strely na bránku: 40:27.

Seattle Kraken - New York Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 9. Schultz (Dumoulin, Tolvanen) - 13. Panarin (Chytil), 34. Kakko (Trouba, Miller), 38. Lafreniere

Ottawa Senators - Detroit Red Wings 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Góly: 17. Sanderson (Tkachuk, Norris), 49. Greig (Joseph, Chychrun) - 19. Gostisbehere (Larkin, Perron), 25. Veleno (Fischer), 35. Perron (Larkin, Seider), 41. Larkin (Gostisbehere, Seider), 48. Veleno (Sprong). Brankári: Korpisalo - Husso, strely na bránku: 37:23.

Los Angeles Kings – Boston Bruins 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 27. Laferriere (Dubois, Fiala), 59. Grundström (Roy, Lewis) - 14. Pastrňák (Marchand, van Riemsdyk), 35. Geekie (Lucic, Forbort), 36. Marchand (Pastrňák, Forbort), 58. Marchand (Pastrňák, Zacha). Brankári: Talbot - Swayman, strely na bránku: 34:25.

Slováci v akcii:
Martin Fehérváry (Washington)      17:00 0 0 0 +1 2 0
Juraj Slafkovský (Montreal)      13:50 0 0 0  0 0 0
Tomáš Tatar (Colorado)            16:38 0 0 0 -2 0 0
Erik Černák (Tampa Bay)            21:33 0 0 0  0 0 2

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: Washington Capitals John Tavares Vancouver Canucks Detroit Red Wings St. Louis Blues Tomáš Tatar Boston Bruins Pittsburgh Penguins Ottawa Senators Buffalo Sabres Montreal Canadiens Tampa Bay Lightning San Jose Sharks Colorado Avalanche Los Angeles Kings Chicago Blackhawks Minnesota Wild Anaheim Ducks Carolina Hurricanes Toronto Maple Leafs Erik Černák Arizona Coyotes Connor McDavid Dylan Larkin Martin Fehérváry Vegas Golden Knights Juraj Slafkovský Cole Caufield Connor Bedard Ville Husso