S trestom nesúhlasí: Posledná nádej pre zdrvenú grandslamovú šampiónku

Rumunská tenistka Simona HalepováRumunská tenistka Simona Halepová Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

BUKUREŠŤ - Rumunská tenistka Simona Halepová sa odvolala na Športovom arbitrážnom súde proti štvorročnému dištancu za doping.

Ten udelila 32-ročnej hráčke Medzinárodná agentúra pre tenisovú integritu. Halepová mala na vlaňajšom US Open pozitívnu vzorku, ktorá obsahovala zakázanú látku roxadustat. K suspendácii prispeli aj nezrovnalosti v biologickom pase.

Halepová žiada podľa informácií agentúry DPA o zmiernenie trestu, v oboch prípadoch považuje samú seba za nevinnú. Jej činnosť dočasne pozastavili v októbri minulého roka, keď jej vyšiel pozitívny dopingový test. Od začiatku tvrdila, že nedopatrením užila kontaminovaný výživový doplnok.

Nezávislá komisia prijala v júni tento argument, ale určila, že objem, ktorý požila, nemohol viesť ku koncentrácii roxadustatu v zistenej pozitívnej vzorke. Zákaz činnosti, ktorý komisia potvrdila v septembri, má trvať do 6. októbra 2026. Termín, v ktorom sa má CAS vyjadriť k odvolaniu, nie je známy.

Rumunská tenistka je dvojnásobná grandslamová víťazka. V roku 2018 vyhrala vo finále Roland Garros nad Američankou Sloane Stephensovou v troch setoch a o rok neskôr triumfovala na Wimbledone. Na trávniku All England Clubu zviedla súboj o titul s hviezdnou Serenou Willimasovou (2:0).

Viac o téme: Doping Čas Simona Halepová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy