Vavro svedkom neuveriteľného trileru: Na Old Trafford rozhodli dvaja najkritizovanejší hráči

Denis Vavro a Rasmus Højlund v súboji
Denis Vavro a Rasmus Højlund v súboji Zdroj: Profimedia

ISTANBUL - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v utorňajšom dueli A-skupiny Ligy majstrov na pôde Galatasarayu Istanbul 3:1 a s deviatimi bodmi sú suverénne na čele tabuľky. O ich triumfe rozhodol anglický kanonier Harry Kane.

FC Kodaň s obrancom Denisom Vavrom prehral na štadióne Manchestru United 0:1.

Bavori natiahli rekordnú sériu bez prehry v skupinovej fáze LM na 37 zápasov. V Turecku viedli od 8. minúty, keď sa po prihrávke Leroya Saneho presadil strelou k vzdialenejšej žrdi Kingsley Coman.

Kingsley Coman a Leroy Galéria fotiek (15) Kingsley Coman a Leroy Sané Zdroj: SITA/AP/Emre Otkay

Galatasaray bol v ďalšom priebehu prvého polčasu aktívnejší a po polhodine hry vyrovnal, keď Mauro Icardi premenil pokutový kop. Kane však v 74. minúte strelou zblízka opäť zabezpečil Bayernu tesný náskok a triumf hostí spečatil Jamal Musiala.

Infarktový záver na Old Trafford

Manchester United získal vďaka triumfu 1:0 nad FC Kodaň prvé body do tabuľky A-skupiny. Dánsky šampión mohol na Old Trafford v 5. minúte otvoriť skóre, no Diogo Goncalves vo vyloženej šanci opečiatkoval žrď.

V druhom polčase domáci súpera zatlačili a v 72. minúte rozhodol po centri Christiana Eriksena hlavou Harry Maguire.

Hrdinovia včerajšieho večera - Galéria fotiek (15) Hrdinovia včerajšieho večera - Harry Maguire a André Onana Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

V nadstavenom čase mali hostia veľkú šancu vyrovnať, no Jordan Larsson nepremenil penaltu nariadenú za faul Scotta McTominaya.