Poškodili tribúnu a založili požiar na toaletách: Slavia bude pykať za zverstvá fanúšikov

Mojmír Chytil (vpravo) oslavuje gól s fanúšikmi SlavieMojmír Chytil (vpravo) oslavuje gól s fanúšikmi Slavie Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Disciplinárna komisia Ligovej futbalovej asociácie udelila Slavii Praha pokutu 80.000 korún za nevhodné správanie sa fanúšikov a poničenie štadióna v Liberci počas zápasu 11. kola českej ligy (3:2).

Priaznivci "zošívaných" poškodili tribúnu a pánske toalety, kde založili požiar. Zároveň počas stretnutia používali zakázanú pyrotechniku a nevhodne skandovali. O 30.000 českých korún menej musí zaplatiť Sparta Praha, taktiež kvôli nevhodným prejavom svojich fanúšikov v Hradci Králové (3:1).

Obranca FK Teplice Nemanja Mičevič vynechá jeden súťažný zápas, keď dostal trest za vylúčenie v 12. kole proti Baníku Ostrava (0:1). Podľa komisie Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) síce rozhodca v stretnutí chybne vylúčil srbského obrancu po zákroku na Abdullahiho Tanka, ale FAČR nemôže verdikt zvrátiť a hráča omilostiť. Informoval o tom portál sport.cz.

Viac o téme: FC Slovan Liberec SK Slavia Praha
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy