VIDEO Smolný večer sa skončil katastrofou: Nahnevaný šéf Slavie! Toto je doslova šok

Útočníci Slavie Mick van Buren a Ivan Schranz reagujú na gól AS RímÚtočníci Slavie Mick van Buren a Ivan Schranz reagujú na gól AS Rím Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

RÍM - Vedenie pražskej Slavie na sociálnych sieťach oznámilo, že podá protest proti počínaniu talianskej polície pri štvrtkovom stretnutí futbalovej Európskej ligy na ihrisku AS Rím. Na správanie policajtov a usporiadateľov sa sťažovali niektorí priaznivci na sociálnych sieťach.

"Klub podá protest proti počínaniu talianskej polície a podceneniu situácie zo strany UEFA. Zároveň sme od začiatku konfliktu v spojení s českým zastúpením v Taliansku. V Ríme zostáva časť vedenia klubu na čele s riaditeľom právneho útvaru na prípadnú pomoc fanúšikom. V piatok klub bude rokovať na veľvyslanectve ČR," uviedol klub vo vyhlásení.

Na zápas do Ríma dorazilo niekoľko tisíc slávistických fanúšikov. Priaznivci vypredali hosťujúci "kotol" na Olympijskom štadióne a ďalšie stovky boli v priľahlých sektoroch. 

Fanúšikovia Slavie Praha počas Galéria fotiek (7) Fanúšikovia Slavie Praha počas zápasu proti AS Rím Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

Slávistickí fanúšikovia sa sťažovali okrem iného na prehnané kontroly usporiadateľov a tiež na to, že boli dlho po záverečnom hvizde držaní na Olympijskom štadióne. Na to po stretnutí, ktoré Pražania prehrali 0:2, upozornil aj šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

"Je v rozpore so všetkými racionálnymi pravidlami pre organizáciu futbalových zápasov. To, že držia v sektore našich fans, medzi ktorými sú rodiny s deťmi, 1,5 hodiny po zápase, je doslova šok," uviedol na sociálnej sieti X.

Talianske médiá uviedli, že ešte pred stretnutím tamojšej polície zadržali štyroch priaznivcov Slavie. Denníky Gazzetta dello Sport a Corriere dello Sport na svojich weboch tiež napísali, že pri potýčkach boli zranení traja policajti a dvaja bezpečnostní pracovníci. Tí údajne boli napadnutí petardami a sklenenými fľašami.

Médiá tiež zverejnili fotografie niekoľkých ultras Slavie, ktorí na štadióne vyvesili ako trofej reflexnú vestu s nápisom "security", zrejme so stopami krvi. Niektorí fanúšikovia tvrdého jadra Pražanov taktiež podľa talianskych denníkov hádzali predmety do sektora domácich ultras.

Najaktívnejšia fanúšikovská skupina Slavie Tribúna Sever plánovala pri zápase odprezentovať pripravenú choreografiu s motívom Júliusa Caesara a heslom "Ave Slavia", čo im úrady zakázali. Niekoľko stoviek fanúšikov sa popoludní pred stretnutím zišlo pred Koloseom a vydalo sa za policajného sprievodu na krátky zhruba polkilometrový pochod k autobusom, ktoré ich doviezli na Olympijský štadión.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: SK Slavia Praha AS Rím Jaroslav Tvrdík
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/Jiří Hannich
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy