Horehronské derby prinieslo všetko, čo malo: Dva góly do šatne zachránili Bystričanom krk!

Na snímke zľava Marián Pišoja (Banská Bystrica) a Patrik Blahút (Podbrezová) bojujú o loptu Na snímke zľava Marián Pišoja (Banská Bystrica) a Patrik Blahút (Podbrezová) bojujú o loptu Zdroj: TASR/Ján Krošlák

PODBREZOVÁ - Futbalisti Podbrezovej remizovali v piatkovom stretnutí 12. kola Niké ligy v horehronskom derby s Banskou Bystricou 2:2. Dostali sa tak o skóre na čelo neúplnej tabuľky pred Slovan a Trenčín, ktorí však majú dva resp. jeden zápas k dobru.

Duklu viedol premiérovo v pozícii hlavného trénera Mário Auxt, doterajší asistent nahradil Michala Ščasného. Podbrezová prehrávala po polčase 1:2, keď si tesne pred prestávkou dal vlastný gól Marek Kristián Bartoš a v nadstavenom čase skóroval Róbert Polievka. Bod pre domácich zariadil v 53. min po individuálnej akcii Roland Galčík.

Niké liga - 12. kolo:
FK Železiarne Podbrezová - MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:2)
Góly: 19. Assinor, 53. Galčík - 42. Bartoš (vlastný), 45.+3 Polievka. Rozhodovali: K. Micheľ - Štofík, Kmec, ŽK: Ridwan (Podbrezová).

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Grešák - Bakaľa (69. Špyrka, 80. Okunola) - Kováčik, Bajo (46. Galčík), Paraj, Blahút - Assinor (60. Ridwan), Kabongo (60. Kuzma)

Banská Bystrica: Hruška - Pišoja, Migaľa (51. Slobodník), Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský (88. Arevalo) - Richtárech (90.+3 Hanes), Hlinka, Ľupták - Rymarenko, Polievka (90.+3 Guimaraes)