Utrápená Chelsea pukla na domácom ihrisku, Arsenal rozoberal do poslednej skrutky

Ethan Pinnock skóruje do siete ChelseaEthan Pinnock skóruje do siete Chelsea Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

LONDÝN - Futbalisti Chelsea v 10. kole anglickej ligy prehrali 0:2 s Brentfordom, ktorý na štadióne Stamford Bridge uspel v tretej sezóne za sebou a vystriedal londýnskeho rivala na desiatom mieste.

Domáci "Blues" mali po väčšinu zápasu hernú prevahu, ale neodvrátili štvrtú porážku v sezóne a prepad do dolnej polovice tabuľky.

V ich najväčšej šanci trafil Madueke už v desiatej minúte iba brvno. Na gól sa čakalo takmer hodinu a dali ho hostia po presnom centre Mbeuma a hlavičke Pinnocka. Domáci zverenci Mauricia Pochettina v úplnom závere zahrávali rohový kop, na ktorý si nabehol aj brankár Sánchez, ale namiesto vyrovnania z následného brejku skóroval do prázdnej bránky Mbeumo.

Chelsea vyhrala iba jeden z posledných 13 domácich ligových zápasov. Nelichotivá séria sa tiahne od minulej sezóny. Špeciálne s Brentfordom sa Chelsea pred vlastnými divákmi nedarí. V apríli s ním doma prehrali aj 0:2 a v predminulej sezóne dokonca 1:4. Vzájomný zápas vyhrali naposledy v decembri 2021.

Arsenal si spravil krásne sobotné popoludnie

Futbalisti Arsenalu aj vďaka hetriku Eddieho Nketiaha 5:0 posledný Sheffield United. "Kanonieri" sa posunuli na druhé miesto tabuľky dva body za londýnskeho rivala Tottenham, ktorý v piatkovej predohrávke vyhral derby na ihrisku Crystal Palace.

Eddie Nketiah Galéria fotiek (16) Hetrikový hrdina Eddie Nketiah Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

Dvadsaťštyriročný Nketiah skóroval v 20., 50. a 58. minúte, keď skompletizoval hetrik krásnou ďalekonosnou strelou. Londýnsky rodák, ktorý si pred dvoma týždňami odbil debut za anglickú reprezentáciu, tak dôrazne ukončil strelecký pôst trvajúci od augusta. V záverečných minútach výhru tímu trénera Mikela Artety spečatili Fábio Vieira z penalty a Takehiro Tomijasu.

Arsenal sa v tabuľke odpútal o tri body od majstrovského Manchestru City, ktorý sa naň môže znovu dotiahnuť v prípade výhry v nedeľnom derby proti United. Nováčik Sheffield prehral piatykrát za sebou a po desiatich zápasoch zostal s iba jedným bodom na dne tabuľky.

V záchranárskom súboji otočil Bournemouth zápas s Burnley a po výsledku 2:1 si pripísal prvú výhru sezóny. Stretnutie rozhodol v 76. minúte Philip Billing oblúčikom zo 40 metrov cez vybehnutého brankára hostí. Bournemouth sa posunul z pásma zostupu na 17. pozíciu, Burnley je predposledné.

Newcastle, na lavičke so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom, dvakrát viedol na ihrisku Wolverhamptonu, no napokon sa zrodila remíza 2:2. Oba góly hostí zaznamenal Callum Wilson, druhý padol z pokutového kopu. Hostia sú priebežne na 6. mieste, s deväťbodovým mankom na Tottenham.