Vlhová premenila veľkú neistotu na radosť: Chcela som len podať výkon, aký viem

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usmieva v cieli z tretieho miesta v obrovskom slalome Svetového poháraSlovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usmieva v cieli z tretieho miesta v obrovskom slalome Svetového pohára Zdroj: TASR/Martin Baumann

SÖLDEN - Veľká neistota panovala v tíme Petry Vlhovej pred úvodnými pretekmi Svetového pohára. Dvadsaťosemročnú Slovensku zložila po návrate zo sústredenia choroba a v októbri bola na lyžiach len trikrát.

Napriek tomu predviedla v sobotnom obrovskom slalome dve vydarené jazdy a obsadila tretie miesto. Na víťaznú Laru Gutovú-Behramiovú zo Švajčiarska stratila len 14 stotín sekundy. Vlhová išla výborne už v 1. kole, no sekundy stratila v záverečnej pasáži trate. Túto časť v druhom kole zlepšila, no naopak trochu zaostala po štarte.

Tretie miesto si však nesmierne cení: "Som šťastná, že som tretia, ale tie vyjadrenia pred pretekmi boli reálne. Nevedela som, ako na tom budem, keďže som bola na lyžiach tento mesiac len tri dni a mala som byť možno 12-krát. Vychádzala som z toho. Išli sme postupne krok za krokom. Ale bolo dôležité, že som sa cítila dobre a teší ma prvé kolo. Bolo najlepšie za uplynulé roky tu v Söldene. Ak by mi nieto pred tromi týždňami povedal, že budem tretia, tešila by som sa."

Petra Vlhová v cieli Galéria fotiek (15) Zdroj: TASR/Martin Baumann

V druhom kole nemala dobrý štart, vyťažila z neho naopak Švajčiarka. "Druhé kolo bol veľký boj, trať bola iná ako v prvom kole. Nevidela som ešte video, ale už to je jedno. Sme tam a budeme pokračovať v tom, čo robíme. Boli tam už ´seky´ a svetlo bolo horšie. Ale o tom to je u nás, druhé kolá sú viac o tom boji. Takže sa teším, že sa mi podarilo 3. miesto. Už po tretí raz v Söldene tretia, musím to už prelomiť. Chcela som to prelomiť dnes, cítila sa som sa dobre. Ale 14 stotín je nič a taký je šport," povedala Vlhová.

Po chorobe na nej nebol poznať nedostatok síl, viac trápila Vlhovú neistota, keďže nemala porovnanie s ostatnými pretekárkami. "Fyzicky som na tom bola dobre, popravde som necítila, že by som oslabla. Smejem sa na tom, že som si vyležala formu. Teraz sa smejem, ale týždeň som len ležala v posteli a nebolo mi všetko jedno. Nemala som veľké očakávania, ale môj pocit bol dobrý a bola som v úplnom pokoji. Chcela som len podať výkon, aký viem. Vždy je fajn začať takto. Ale zajtra je nový deň a ideme odznova. Samozrejme, tretie miesto je lepšie ako pätnáste."

Petra Vlhová sa teší Galéria fotiek (15) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Tréner Mauro Pini po pretekoch uviedol, že toto pódiové umiestnenie jeho zverenky považuje za najcennejšie, odkedy je súčasťou tímu. Vlhová si ho tiež mimoriadne cení. "Ešte sa mi nikdy nestalo, že by som mesiac pred pretekmi bola len tri dni na snehu. Je to také vzácne, lebo vieme, čím som si prešla a čo sme museli zvládnuť.

Takže dá sa to tak povedať. Po Argentíne som sa cítila skvele, cítim sa silná. A cítim sa aj teraz. No tie dni na snehu mi chýbajú. Ale bavíme sa už len o detailoch, možno keby som neochorela, som tam, kde aj dnes. Ale verím si, som silná a som šťastná. Všetko je v poriadku."

Najbližšie sa slovenská reprezentantka predstaví v Levi, kde je na programe 11. a 12. novembra slalom. "Oddýchnem si a v pondelok sa presunieme do Fínska. Tam budeme trénovať až do pretekov," načrtla svoj program Vlhová.

Viac o téme: Petra Vlhová Mauro Pini Lara Gutová Behramiová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy