VIDEO Sezóna najkrajších snov pokračuje: Viedeň sa zahalí do talianskych tenisových farieb

Jannik Sinner oslavuje finálový triumf vo ViedniJannik Sinner oslavuje finálový triumf vo Viedni Zdroj: SITA/AP/Heinz-Peter Bader

VIEDEŇ - Taliansky tenista Jannik Sinner triumfoval vo finále dvojhry na turnaji ATP vo Viedni. Druhý nasadený hráč zvíťazil nad turnajovou jednotkou a obhajcom titulu Daniilom Medvedevom z Ruska v troch setoch po takmer trojhodinovej bitke po setoch 7:6 (7), 4:6 a 6:3.

Sinner do zápasu nevstúpil dobre. V prvom sete prehrával 1:3 a potom v tajbrejku 1:4, skóre však otočil. Druhý set potom patril svetovej trojke Medvedevovi a rozhodnúť muselo tretie dejstvo.

V ňom sa Sinner ujal vedenia 3:1, hoci Medvedev vo štvrtom game odvrátil osem brejkbolov. Štvrtý hráč rebríčka potom síce tiež stratil podanie, ale hneď si ho zobral späť a ďalšiu drámu nedovolil.

Sinner si pripísal štvrtý tohtoročný titul a celkovo desiaty v kariére. Dvadsaťsedemročného Medvedeva porazil v druhom finále za sebou, poradil si s ním už začiatkom októbra na turnaji v Pekingu.