VIDEO Milánu nestačili ani dva góly veterána Girouda, neuveriteľný obrat na Sardínii

Olivier Giroud skórujeOlivier Giroud skóruje Zdroj: SITA/AP/LaPresse/Alessandro Garofalo

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom remizovali v nedeľňajšom šlágri 10. kola Serie A s AC Milánom 2:2, keď v druhom polčase stiahli dvojgólové manko.

Hostia mali lepší vstup do stretnutia a po polhodine vyhrávali 2:0, o oba ich góly sa postaral francúzsky útočník Olivier Giroud. Neapol nastúpil do druhej časti s troma zmenami a obraz hry sa zmenil. Po piatich minútach znížil Matteo Politano a v 63. vyrovnal Giacomo Raspadori. Lobotka odohral celý zápas. V závere videl červenú kartu domáci Natan. Neapol je po remíze štvrtý, štyri body za tretím AC.

Futbalisti Interu Miláno potvrdili prvú priečku v Serie A, keď v 10. kole zvíťazili nad AS Rím 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 81. minúte Marcus Thuram. Rimania nenadviazali na predchádzajúce tri triumfy a v tabuľke im patrí 8. miesto.

Futbalisti Cagliari v 10. kole talianskej ligy porazili po veľkom obrate Frosinone 4:3, vyhrali prvýkrát v sezóne a so šiestimi bodmi sú predposlední. Pritom prehrávali do 72. minúty 0:3. Zvrat dokonali dvoma gólmi v nastavení, ktoré vsietil striedajúci veterán Leonardo Pavoletti.

Frosinone sa dostalo do trojgólového vedenia vďaka dvom gólom útočníka Soulého, ktorý hosťuje z Juventusu. Dvadsaťročný Argentínčan skóroval v sezóne už päťkrát. V 30. minúte zahodil domáci Mancosu možnosť znížiť z penalty. Naopak, krátko po začiatku druhého polčasu pridal tretí gól Brescianini.

Obrat Cagliari naštartoval v 72. minúte efektným obstrelom Oristanio. O štyri minúty neskôr využil chybu v rozohrávke Makoumbom, v štvrtej minúte nastavenie vyrovnal hlavou z rohu Pavoletti a sám o dve minúty neskôr na hrane ofsajdu zblízka prekonal brankára Turatiho. Pre tridsaťštyriročného útočníka, ktorý naskočil až v 46. minúte, to boli prvé ligové góly v sezóne.

Serie A - 10. kolo:

SSC Neapol - AC Miláno 2:2 (0:2)
Góly: 50. Politano, 63. Raspadori - 22. a 31. Giroud, ČK: 89. Natan (Neapol)
/Lobotka za domácich celý zápas/

Cagliari Calcio - Frosinone Calcio 4:3 (0:2)
Góly: 90.+4 a 90.+6 Pavoletti, 72. Oristanio, 76. Makoumbou - 23. a 37. Soule, 49. Brescianini

AC Monza - Udinese Calcio 1:1 (1:0)
Góly: 27. Colpani - 67. Lucca

Inter Miláno - AS Rím 1:0 (1:0)
Gól: 81. Thuram

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 18

Viac o téme: Olivier Giroud Cagliari Calcio SSC Neapol AC Miláno Inter Miláno AS Rím Serie A Frosinone Calcio
  • Zdroj: TASR/ČTK