VIDEO Fanúšikom sa zastavil dych: Fehérváryho poslala do šatne zrážka s českou hviezdou

Slovenský obranca Martin FehérvárySlovenský obranca Martin Fehérváry Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

WASHINGTON - Hokejisti Washingtonu so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym zdolali v noci na pondelok San Jose 3:1 a pripísali si v NHL tretie víťazstvo za sebou.

Hokejisti Washingtonu so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym zdolali v noci na pondelok San Jose 3:1 a pripísali si v NHL tretie víťazstvo za sebou. V akcii bol aj Tomáš Tatar, ktorého Colorado prehralo na ľade Buffala 0:4. Edmonton si v zápase pod holým nebom poradil s Calgary 5:2 a ukončil sériu štyroch prehier. V drese Flames chýbal pre zranenie ramena slovenský útočník Adam Ružička.

Návrat ku koreňom na nádhernom štadióne

Duel Heritage Classic sledovalo na Commonwealth Stadium v Edmontone 55.411 divákov. Do zostavy Oilers sa po zranení vrátil kapitán Connor McDavid a zaznamenal jednu asistenciu.

"Hovorím to každý deň, všetci v klube pracujú veľmi dobre. Samozrejme, že to bolo pre naše mužstvo veľké víťazstvo, potrebovali sme ho. Bol to pre nás dôležitý duel, sme radi, že sme potešili všetkých našich fanúšikov v tomto špeciálnom stretnutí," povedal McDavid pre nhl.com. Návrat kapitána do zostavy potešil aj trénera "olejárov" Jaya Woodcrofta:

"Vždy to pozdvihne tím. Myslím si, že hral naplno a bol nebezpečný pre obranu súpera." Bodovo sa najviac darilo Evanderovi Kaneovi, ktorý strelil gól a pridal k nemu dve asistencie. 27-ročný obranca domácich domácich Vincent Desharnais strelil vo svojom 42. zápase v profilige prvý gól.

Takéto nádherné pohľady si Galéria fotiek (25) Takéto nádherné pohľady si musíme vychutnať - Zach Hyman pri mantineli a za ním plné tribúny Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Jason Franson

Flames prehrali piaty zápas v rade, pričom počas tohto obdobia dali len šesť gólov a inkasovali až 20. "Zdalo sa mi, že namiesto toho, aby sme išli za víťazstvom a útočili, čakali sme, že sa niečo stane. V prvej tretine sme nehrali dobre, no v druhej a tretej časti sme sa zlepšili. Ak sa však dostanete do útočného pásma, musíte nájsť spôsob, ako byť nebezpečnejší v útoku, aby ste si vytvorili nejaké šance aj v hre 5 na 5," konštatoval kouč "plameňov" Ryan Huska.

Ružička nehral v druhom dueli za sebou. Naposledy nastúpil proti New Yorku Rangers (1:3), v závere prvej tretiny utrpel zranenie po zákroku Jimmyho Veseyho a zápas nedokončil.

Kedy konečne San Jose vyhrá?

San Jose je jediný tím, ktorý stále čaká v novej sezóne na víťazstvo. Deviatu prehru v rade si Sharks zapísali vo Washingtone. Ešte na začiatku tretej tretiny pritom viedli 1:0, no domáci potom tromi gólmi otočili skóre. "Dúfam, že ideme správnym smerom k tomu, aby sme hrali celých 60 minút. Je to frustrujúce, každý v tejto organizácii chce víťaziť. Ak sa vám to nedarí, je to ťažké," povedal Luke Kunin, ktorý dal jediný gól "žralokov".

Víťazný strelil Tom Wilson, pre ktorého to bol jubilejný 300. bod v profiligovej kariére. "Puk tam poskakoval a ja som sa ho snažil dostať do bránky. Prišiel tím, ktorému sa nedarí, no tvrdo sme pracovali a nakoniec sme to v tretej tretine zvládli a vyhrali," uviedol útočník prvej formácie.

Alexander Ovečkin a John Carlson zaznamenali po dve asistencie a Dylan Strome skóroval v treťom zápase v rade. Fehérváry nebodoval ani v ôsmom zápase ročníka. Po kolízii s Tomášom Hertlom musel zamieriť do šatne a vynechal takmer polovicu druhej tretiny, no do hry sa vrátil. V zápase odohral 16:48 minút, vyslal jednu strelu, pripísal si aj jeden hit a plusový bod.

Colorado v menšej výsledkovej i streleckej kríze

Buffalo zvíťazilo nad Coloradom 4:0. Góly Sabres strelili John Peterka, Casey Mittelstadt, Tyson Jost a Rasmus Dahlin, dve asistencie si pripísal Jeff Skinner. Domáci brankár Ukko-Pekka Luukkonen zneškodnil všetkých 23 striel súpera a dosiahol prvé čisté konto v NHL.

"Je to skvelý pocit. Možno v Ottawe (víťazstvo Sabres 6:4, pozn. red.) čísla neodrážali, ako dobre som sa v tom zápase cítil. Povzbudí to moje sebavedomie, čakal som na shutout už dlho," povedal 24-ročný fínsky brankár.

Ukko Pekka-Luukonen Galéria fotiek (25) Ukko Pekka-Luukonen Zdroj: SITA/AP/Jeffrey T. Barnes

Podľa obrancu domácich Erika Johnsona mužstvo potreboval odohrať takéto stretnutie: "Je mi jedno, proti komu hráme. Náhodou to bolo práve proti jednému z najlepších tímov v lige. Myslím si, že je to pre nás dobrá vizitka. Musíme v takýchto výkonoch pokračovať aj ďalej."

Slovenský útočník hostí Tomáš Tatar odohral 10:10 minút a do štatistík si pripísal dve trestné minúty, mínusku a jeden hit. Avalanche po úvodných šiestich triumfoch dvakrát zaváhali, predtým neuspeli na ľade Pittsburghu rovnako 0:4. "Začiatok nebol zlý. Myslím si, že sme hrali dobre, kontrolovali sme hru a vytvorili si aj šance. Musíme však pochváliť súpera, previedol kvalitný výkon," zhodnotil stretnutie kormidelník hostí Jared Bednar, ku ktorému sa pridal aj obranca Cale Makar:

"Odohrali solídny zápas, ale zároveň si myslím, že sme sa uspokojili. Je zrejmé, že po šiestich víťazstvách sa všetci na vás pozerajú s nadšením. Musíme sa vrátiť k výkonom z úvodu sezóny."

Malý veľký Švéd ťahal New Jersey

Jesper Bratt sa podieľal dvoma gólmi a asistenciou na triumfe New Jersey nad Minnesotou 4:3. Švédsky útočník nazbieral počas osobnej sedemzápasovej bodovej série šesť gólov a osem asistencií.

"Vidím v ňom ešte viac energie ako v predchádzajúcich sezónach. Rýchlejšie strieľa a zlepšil sa aj jeho pohyb," uviedol tréner Lindy Ruff na adresu Bratta. Strelecky sa presadili aj Erik Haula a Tyler Toffoli, Luke Hughes mal dve asistencie. Devils zvíťazili vo štvrtom z uplynulých piatich duelov.

Domáci hrali bez kapitána Nica Hischiera, ktorý pauzuje pre zranenie. Minnesote chýbalo päť hráčov základnej zostavy a prehrala tretíkrát za sebou. "Musíme byť lepší v hre 5 na 5. Potrebujeme naďalej pracovať a zostať pozitívni," povedal útočník hostí Patrick Maroon, ktorý zaznamenal v stretnutí gól a asistenciu.

výsledky NHL:

Buffalo Sabres - Colorado Avalanche 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 11. Peterka (Skinner), 22. Mittelstadt (Skinner, Jokiharju), 29. Jost (Tuch, Power), 57. Dahlin (Thompson). Brankári: Luukkonen - Georgiev, strely na bránku: 29:23

New Jersey Devils - Minnesota Wild 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Góly: 7. Bratt (Marino, Bahl), 27. Toffoli (Bratt, L. Hughes), 27. Haula, 37. Bratt (Meier, L. Hughes) – 15. Maroon (Brodin, Faber), 23. Hartman (Addison, Eriksson Ek), 56. Middleton (Maroon, Foligno). Brankári: Vaněček - Fleury, strely na bránku: 30:34

Washington Capitals - San Jose Sharks 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Góly: 43. Strome (Jensen, Häman Aktell), 56. Wilson (Ovečkin, Carlson), 60. Kuznecov (Ovečkin, Carlson) – 12. Kunin (Emberson, Ferraro). Brankári: Kuemper - Blackwood, strely na bránku: 42:31

Edmonton Oilers - Calgary Flames 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Góly: 5. Kulak (Nugent-Hopkins, Hyman), 10. Hyman (Draisaitl), 17. Bouchard (Draisaitl, McDavid), 47. Desharnais (Kane, Hyman), 60. Kane (Ryan) – 15. Kadri (Weegar, Huberdeau), 32. Greer (Weegar, Markström). Brankári: Skinner - Markström, strely na bránku: 34:26

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 25

Viac o téme: Washington Capitals NHL Tomáš Tatar Buffalo Sabres Edmonton Oilers San Jose Sharks Colorado Avalanche Calgary Flames Martin Fehérváry Adam Ružička Heritage Classic