Údiv českého futbalového sveta: Čierny deň favoritov, Plzeň i Sparta zlyhali na celej čiare

Sklamaní hráči Plzne - ilustračné fotoSklamaní hráči Plzne - ilustračné foto Zdroj: Profimedia

MLADÁ BOLESLAV - Slovenský obranca Michal Tomič prispel gólom k triumfu futbalistov Slavie Praha v derby na ihrisku Bohemiansu 2:0. V 20. minúte otvoril skóre duelu presnou strelou z diaľky.

Sparta aj Plzeň zlyhali

"Zošívaní" vedú súťaž o bod pred hráčmi Sparty Praha, ktorí spoznali prvýkrát v ročníku trpkosť prehry. Na trávniku FK Mladá Boleslav podľahli 1:3. Nedarilo sa ani ďalšiemu českému zástupcovi v európskych súťažiach, Plzeň prehrala s Karvinou 0:1 dokonca na domácom ihrisku.

Nedarilo sa ani ďalšiemu českému zástupcovi v európskych súťažiach. Plzeň prehrala s Karvinou 0:1 dokonca na domácom ihrisku. Jediný gól stretnutia strelil v 76. minúte Patrik Čavoš. Sliezsky nováčik, ktorého výrazne podržal slovenský brankár brankár Dominik Holec, prvýkrát v sezóne bodoval vonku a posunul sa na 12. pozíciu. Viktoria prehrala iba druhý z 13 vzájomných zápasov v najvyššej súťaži.

Česká liga - 13. kolo:

Bohemians Praha 1905 - SK Slavia Praha 0:2 (0:1)
Góly: 20. TOMIČ, 67. Chytil
/M. Tomič hral 90.+2. min, keď ho vystriedal J. Hromada/

FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha 3:1 (2:1)
Góly: 24. Kušej, 45. Matějovský, 87. Jawo - 29. Pešek
/A. Kadlec celý duel - L. Haraslín pre zranenie nefiguroval na súpiske/

FC Viktoria Plzeň - MFK Karviná 0:1 (0:0)
Gól: 76. Čavoš
/E. Jirka do 60. min, brankár M. Tvrdoň sedel na lavičke - D. Holec chytal celý duel, D. Krčík celý zápas a uvidel ŽK, A. Ivan do 63. min/

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha SK Slavia Praha FK Mladá Boleslav MFK Karviná Michal Tomič Dominik Holec
  • Zdroj: TASR, ČTK