Nadával ten, kto sa usadil o pár minút neskôr: Šláger kola priniesol abnormálnu divočinu!

Hokejisti Pardubíc oslavujú gól proti SparteHokejisti Pardubíc oslavujú gól proti Sparte Zdroj: Profimedia

PARDUBICE - Dve vylúčenia, góly v presilovke i oslabení, gólová naťahovačka.

Veľmi nezvyčajný úvod ponúkol magnet 16. kola Českej extraligy, v ktorom hokejisti Pardubíc zdolali pražskú Spartu 4:3. Kto sa len trochu oneskoril, o veľa prišiel. Už v čase 4:29 bol totiž stav 3:2 pre Pardubice. Zápas potom vrcholil v poslednej tretine, keď padli zvyšné dva góly.

Po 61 sekundách skóroval Robert Říčka v presilovke, vzápätí vyrovnal Ján Buchtele pri hre Sparty v štyroch. Ale to rozhodne nebolo všetko. Nasledoval gól Pardubíc, vyrovnanie hostí a tretí zásah Dynama.

"Dali dva góly z presilovky, to sa niekedy stáva. My sme skórovali v oslabení, jednoducho to tam začalo padať. Asi sa trochu tušilo, že to nebude pokračovať počas celého zápasu,“ povedal útočník Sparty Filip Chlapík po stretnutí novinárom.

Už v čase 3:07 mal Říčka pri svojom mene dva strelené góly. "Začiatok bol veľmi divoký. Asi nikto nečakal, že to tam takto rýchlo napadá. Chlapci zo štvrtej lajny išli prvýkrát na ľad za stavu 2:2, potom sa to trochu upokojilo. Som hlavne rád, že sme tú naťahovačku zvládli a vyhrali,“ uviedol Říčka.

Poriadna divočina

Od piatej minúty Dynamo viedlo 3:2 po trefe Davida Ciencialu a gólman Sparty Jakub Kovář odišiel bez jediného úspešného zásahu na striedačku, nahradil ho Jozef Kořenář. "Bolo to veľmi divoké. Hovorili sme, že sa musíme trochu upokojiť. Nechceli sme sa púšťať do nejakej prestrelky, potom už to bolo iné," poznamenal Chlapík.

Podobný gólostroj hneď v úvodných fázach zápasu ani jeden z nich zrejme nezažil. "Nevybavujem si taký zápas, že by to tam takto rýchlo napadalo," uviedol Říčka. "Možno tak v juniorke, v dospelom hokeji asi nie," spomínal Chlapík.

"Začalo sa jazdiť dole, z aktivity vyplynuli aj fauly. Kým si to stretnutie sadlo, tak to bolo veľmi živelné, góly tam napadali,“ povedal Marek Zadina, asistent trénera Pardubíc.

Zápas gradoval v poslednej tretine. Sparta vyrovnala, ale za 74 sekúnd odpovedal Martin Kaut. "David Cienciala má skvelý prehľad. Čakal som, že ma nájde, bol som pripravený strieľať. Som rád, že to tam padlo. Nechcem povedať, že som takýto gól potreboval, ale každému to zdvihne sebavedomie," pochvaľoval si Kaut.

Diváci si prišli na svoje

Prvý vzájomný zápas sezóny vyhrala Sparta doma po nájazdoch, teraz uspeli hokejisti Pardubíc. Pred desaťtisícovou návštevou sa hralo obojstranne atraktívne stretnutie.

"Už vlani boli zápasy so Spartou špeciálne. Sú to dva tímy, ktoré majú silné kádre a najväčšie ambície. Ťažko sa hľadá nejaká slabina, na koho sa zamerať. Sú to dobré zápasy, bavia ma," vyhlásil Říčka. "Tieto zápasy ma veľmi bavia. Je len dobre, že to bavilo aj divákov," prikyvoval Chlapík.

Viac o téme: HC Sparta Praha HC Dynamo Pardubice Filip Chlapík Robert Říčka
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy