Zdrvená tenisová sympaťáčka netuší, ako ďalej: Zle spím, cítim bezmocnosť a nemôžem nič urobiť

Ons JabeurováOns Jabeurová Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

CANCÚN - Tuniská tenistka Ons Jabeurová venuje časť odmien z Turnaja majsteriek v Cancúne na pomoc obetiam izraelských útokov v Palestíne.

Uviedla to v emotívnom rozhovore po víťazstve 6:4 a 6:3 nad Markétou Vondroušovou v druhom stretnutí v skupine.

"Mám veľkú radosť z víťazstva, ale aby som bola úprimná, veľa radosti som inak v poslednej dobe nemala. Predovšetkým kvôli situácii vo svete," uviedla Jabeurová s odkazom na vojnu medzi Izraelom a islamistickým hnutím Hamas v Pásme Gazy.

Boje vypukli po tom, čo Hamas na začiatku októbra pri nečakanom útoku na Izrael zabil 1400 ľudí, prevažne civilistov. Izrael v odvete začal ťaženie proti Hamasu a o život odvtedy v Pásme Gazy prišlo podľa tamojších úradov zhruba deväť tisíc ľudí.

"Je veľmi ťažké vidieť, ako tam každý deň umierajú deti a bábätká. Láme mi to srdce. Preto som sa rozhodla venovať časť odmien na pomoc Palestínčanom," povedala Jabeurová.

Siedma hráčka sveta priznala, že je ťažké myslieť kvôli situácii vo svete len na tenis. "Ospravedlňujem sa, viem, že by sme sa mali baviť predovšetkým o tenise. Toto nie je žiadne politické vyhlásenie. Ide mi len o ľudskosť. Iba chcem, aby bol na svete mier, nič viac," vyhlásila dvadsaťdeväťročná Jabeurová.

"Snažím sa veľmi nesledovať sociálne siete, ale je to ťažké. Zle spím kvôli tým hrozným záberom a fotkám, ale najhoršie je, že cítim bezmocnosť, pretože nemôžem nič urobiť. Priala by som si mať kúzelný prútik, aby som to všetko mohla ukončiť a všetci žili v mieri," vyhlásila.

Viac o téme: Ons Jabeurová Palestína Turnaj majsteriek WTA 2023
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/The National News
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy