Smutný štvrtok pre športovú rodinu: Zomrela legendárna trénerka a výnimočná žena

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

BERLÍN - Vo veku 94 rokov zomrela Nemka Jutta Müllerová, jedna z najúspešnejších krasokorčuliarskych tréneriek všetkých čias. Informovala o tom televízna stanica MDR.

V bývalej Nemeckej demokratickej republike priviedla Müllerová svojich zverencov k 57 medailám na olympijských hrách a na európskych a svetových šampionátoch, z ktorých 31 bolo zlatých. Jej najslávnejšou zverenkyňou bola Katarina Wittová, dvojnásobná olympijská víťazka, štvornásobná majsterka sveta a šesťnásobná európska šampiónka.

Trénersku kariéru začala Müllerová v polovici 50. rokov 20. storočia. K jej zverencom patrili napríklad jej dcéra Gabriele Seyfertová, dvojnásobná svetová šampiónka, Jan Hoffmann, Anett Pötzschová alebo Wittová, ktorá kraľovala svetovému krasokorčuľovaniu v 80. rokoch.

Za výnimočné trénerské úspechy bola Müllerová v marci 2004 uvedená do krasokorčuliarskej Siene slávy. V roku 2008 sa stala čestnou občiankou rodnej Saskej Kamenice.

Müllerová bola dvakrát vydatá, jej druhým manželom bol futbalista Bringfried Müller. Podľa MDR zomrela dnes v dome s opatrovateľskou službou.

Viac o téme: Katarina Wittová Jutta Müllerová
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/LVZ Sport
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy