Česko z MS opäť nedovezie medailu: Po suverénnej jazde prišiel trpký koniec

Na snímke radosť českých hráčovNa snímke radosť českých hráčov Zdroj: Facebook/World Minifootball Federation

RÁS AL-CHAJMÁ - Český tím vypadol na majstrovstvách sveta v malom futbale rovnako ako na minulom šampionáte vo štvrťfinále a po titule z roku 2017 opäť nezíska medailu.

V Rás al-Chajmá v Spojených arabských emirátoch podľahol výber trénera Stanislava Bejdu Kazachstanu po penaltovom rozstrele. V normálnej hracej dobe aj po predĺžení sa skončil zápas 3:3, Česi v druhom polčase stratili dvojgólový náskok.

V prvom polčase najprv proti štvrtému tímu z vlaňajších majstrovstiev Európy otočili skóre Daniel Klíma a Ondřej Paděra a na ne nadviazal po zmene strán Richard Svoboda. Lenže súper onedlho počas minúty vyrovnal.

V desaťminútovom nadstavení sa skóre nezmenilo a dramatický rozstrel český tím nezvládol. Jan Koudelka na záver základnej série nevyužil šancu rozhodnúť a o dve kolá neskôr na gól Danijara Togaibajeva nedokázal odpovedať Richard Svoboda, ktorý trafil len tyč.

Český tím prešiel na turnaji bez porážky a s veľkou prevahou základnou skupinou, v ktorej postupne porazil Thajsko (6:0), Alžírsko (8:1) aj Ukrajinu (7:0). V osemfinále porazil Bejdov celok 4:2 Spojené štáty americké, ktoré vyradil v rovnakej fáze aj pred štyrmi rokmi v Austrálii.

Tam potom Česi podľahli vo štvrťfinále neskorším šampiónom z Mexika. Štvrťfinále znamenalo pre český tím konečnú aj na neoficiálnych premiérovych MS v roku 2015 v USA, o dva roky neskôr v Tunisku získali titul. Predvlani bol turnaj najprv odložený kvôli koronavírusu a v novom termíne sa vlani nehral kvôli vojne na Ukrajine.

Viac o téme: Česko Kazachstan MS v malom futbale