VIDEO Slovensko na MS dosnívalo svoj sen: Bezzubé trápenie proti Maďarom rozhodla veľká chyba

Na snímke reprezentanti SlovenskaNa snímke reprezentanti Slovenska Zdroj: Facebook/Slovenský zväz malého futbalu

RÁS AL-CHAJMÁ - Slovenskí reprezentanti v malom futbale ukončili svoje pôsobenie na MS v Spojených arabských emirátoch vo štvrťfinále.

V súboji o postup medzi najlepšiu štvorku podľahli vo štvrtok Maďarom 0:1. S turnajom sa tak rozlúčili v rovnakej fáze ako na predchádzajúcom šampionáte v Austrálii.

Slováci nevstúpili do duelu šťastne. V 9. minúte urobil brankár Erik Feriančik chybu, ktorú "hasil" zákrokom mimo vymedzeného územia a za hru rukou uvidel červenú kartu.

Maďari následne hrali päťminútovú presilovku, no nevyužili ju aj zásluhou náhradného brankára Stanislava Pellu, ktorý aj v ďalšom priebehu predviedol viacero úspešných zákrokov.

Maďari mali v zápase viac z hry, jedinú výraznejšiu šancu Slovenska si vypracoval až po zmene strán v 41. minúte Adam Bombicz, no maďarský brankár jeho pokus k žrdi zneškodnil.

O všetkom napokon rozhodla 43. minúta. Pella sa nevyhol zaváhaniu pri rozohrávke, čo využil Gábor Kiss, ktorý zoči-voči slovenskému brankárovi nezaváhal.

MS v malom futbale - SAE
Štvrťfinále:
SLOVENSKO - Maďarsko 0:1 (0:0)
Gól: 43. Kiss, ČK: 9. Feriančik (SR)

zostava SR: Feriančik, Pella - Juhás, Kis, Javnický, Mikluš, Blažej, Marušinec, Beliš, Repa, Kuhajdík, Bombicz, Böhmer, Gere, Jurkemik

Branislav Škorec, tréner Slovenska: "Je to trpká prehra pre všetkých nás, ktorí sme verili, že môžeme postúpiť do semifinále. Maďari boli o ten jeden gól lepší. Musíme sa z toho poučiť. Chýbalo nám dnes šťastie. Tento zápas bol dnes len o ňom."

Viac o téme: Slovensko Maďarsko Branislav Škorec