VIDEO New Jersey prvýkrát v sezóne padlo vonku, Philadelphia prerušila negatívnu sériu

Hráč Philadelphie Flyers Scott Laughton (21) pri oslave gólu so spoluhráčmiHráč Philadelphie Flyers Scott Laughton (21) pri oslave gólu so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Jeffrey T. Barnes

ST. LOUIS - Hokejisti St. Louis Blues vyhrali v noci na sobotu v zápase zámorskej NHL nad New Jersey 4:1.

Dvoma gólmi sa pod triumf podpísal Kevin Hayes, domácich podržal aj brankár Jordan Binnington. Ten mal 97,1-percentnú úspešnosť zákrokov a pripísal si aj asistenciu. Devils utrpeli aj ďalšiu ranu, keďže duel pre zranenie nedohral ich ťahúň a najproduktívnejší hráč celej súťaže Jack Hughes.

Pre Hayesa to boli prvé dva góly za Blues, ku ktorým prestúpil v lete. V doterajšom priebehu sezóny si pripísal dve asistencie. Jeho tím si víťazstvom napravil chuť po dvoch prehrách. Jediný gól hostí vsietil Curtis Lazar.

"Bol to veľký zápas doma. Je to šanca, aby sme sa pohli správnym smerom. Nebolo to jednoduché, pretože New Jersey má výborný tím. Chlapci sa však zdvihli, verili sebe i hernému systému," uviedol Binnington pre oficiálnu stránku nhl.com.

Zranenie lídra bodovania celej NHL

Devils prišli v prvej tretine o Jacka Hughesa, ktorý utrpel zranenie v hornej časti tela. Líder kanadského bodovania celej súťaže sa síce zakrátko ešte vrátil na presilovú hru, neskôr však zo zápasu definitívne odstúpil. Hlavný tréner "diablov" Lindy Ruff uviedol, že rozsah zranenia bude známy na ďalší deň.

Flyers naznačili vývoj duelu už na začiatku, keď strelili dva góly v priebehu úvodných 91 sekúnd. Ich brankár Samuel Ersson vykryl 22 striel a mal 95,5-percentnú úspešnosť. Dva body za gól a asistenciu získal Bobby Brink a dve asistencie nazbieral Joel Farabee. Gólovo sa v NHL uviedol 27-ročný obranca Louie Belpedio, pre ktorého to bol deviaty duel v profilige, z toho prvý od sezóny 2020/21.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12

Flyers si v prostrednej časti postrážili trojgólový náskok aj napriek zvýšenej aktivite domácich. Za kľúčové to označil aj kouč Philadelphie John Tortorella: "Druhá tretina bola dôležitá, pretože Buffalo má niekoľko naozaj dobrých hráčov a vedia streliť niekoľko gólov. Nemyslím si, že sme zmenili našu hru pozične, keď sme nemali puk.

Snažili sme sa zostať agresívni pri našom kontrolovaní a neustupovať. Myslím si, že v tretej tretine, keď skórovali, sme sa s tým vysporiadali veľmi dobre. Zjednodušili sme našu hru, hrali priamočiaro a zachovali sme pokoj."

NHL-sumáre:

Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers 1:5
Góly: 43. Jokiharju (Mittelstadt, Peterka) - 2. Laughton (Brink, Farabee), 2. Belpedio, 15. Konecny, 35. Hathaway (Poehling, Deslauriers), 52. Brink (Farabee). Brankári: Luukkonen - Ersson, strely na bránku: 22:19

St. Louis Blues - New Jersey Devils 4:1
Góly: 28. Neighbours (Blais, Sundqvist), 30. Hayes (Leddy, Vrána), 59. Hayes (Parayko, Binnington), 60. Thomas (Faulk, Hayes) - 37. Lazar (Holtz, Marino). Brankári: Binnington - Schmid, strely na bránku: 35:34

Viac o téme: NHL Philadelphia Flyers St. Louis Blues Buffalo Sabres New Jersey Devils