Hráč Liverpoolu sa dozvedel skvelú správu: My Kolumbijčania ho milujeme, otca prepustíme

Na plagáte je otec Luisa DíazaNa plagáte je otec Luisa Díaza Zdroj: Profimedia

BOGOTA - Partizánska skupina Národná oslobodzovacia armáda (ELN) prepustí na slobodu otca kolumbijského futbalistu a hráča Liverpoolu Luisa Díaza, ktorého uniesla minulý víkend.

"Keď sme si overili, že ide o otca Lucha Díaza, bolo nariadené jeho prepustenie, pretože ide o príbuzného veľkého športovca, ktorého my Kolumbijčania všetci milujeme. Proces jeho prepustenia sa začal, chceme sa vyhnúť akémukoľvek incidentu," citovala z vyhlásenia ELN agentúra DPA. 

Oboch rodičov Díaza uniesli ozbrojení muži na motorkách v sobotu na čerpacej stanici v malom meste Barrancas. Futbalistovu matku zachránila v priebehu niekoľkých hodín polícia, tá postavila zátarasy okolo mesta so 40.000 obyvateľmi, ktoré sa nachádza neďaleko hraníc Kolumbie s Venezuelou.

Díazov otec je však nezvestný a špeciálne jednotky ho hľadali aj v pohorí, ktoré sa rozprestiera v oboch krajinách. Polícia ponúkla odmenu 48.000 dolárov za informácie vedúce k unesenému, o podmienkach jeho prepustenia rokovala aj vládna delegácia.

Díaz je jeden z najtalentovanejších hráčov v Kolumbii, do Liverpoolu prestúpil vlani. Dvadsaťšesťročný útočník v nedeľu nehral proti Nottinghamu, v týždni však opäť trénoval so spoluhráčmi. Tréner "The Reds" Jürgen Klopp uviedol, že Díaz sa sám môže rozhodnúť, či chce nastúpiť na nedeľný duel proti Lutonu.

Viac o téme: FC Liverpool Kolumbia Luis Diaz Národná oslobodzovacia armáda
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Twitter/Noticias RCN
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy