VIDEO Dážď skrížil plány, potom prišiel valec: Boj o svetovú jednotku mal až smiešne hladký priebeh

Poľská tenistka Iga SwiatekováPoľská tenistka Iga Swiateková Zdroj: SITA/AP/Fernando Llano

CANCÚN - Druhou finalistkou tenisového Turnaja majsteriek sa stala Iga Swiateková.

Svetová dvojka v semifinále porazila 6:3 a 6:2 jedničku Arynu Sabalenkovú. O titul si poľská tenistka v Cancúne zahrá s Američankou Jessicou Pegulovou.

Zápas Swiatekovej so Sabalenkovou bol pôvodne na programe v sobotu, ale za stavu 2:1 pre dvadsaťdvaročnú Poľku bol prerušený kvôli dažďu. V dohrávke potom Swiateková nedala dvadsaťpäťročnej súperke šancu.

Vo finále tak bude Swiateková hrať o návrat na pozíciu svetovej jednotky, o ktorú prišla pred dvoma mesiacmi a vráti ju na ňu víťazstvo nad Pegulovou "Ale to je ešte ďaleko. Mám pocit, že finále tu bude najťažší zápas. Ani jedna z nás ešte nestratila set. Nemôžem vám teraz prezradiť, čo bude v tomto zápase kľúčové," povedala na webe WTA Swiateková.

Poľská tenistka Iga Swiateková Galéria fotiek (18) Iga Swiateková počas dažďovej prestávky Zdroj: SITA/AP/Fernando Llano

Jednotkou na konci roka môže byť Swiateková druhýkrát za sebou. A je tiež najmladšou tenistkou, ktorá postúpila do finále Turnaja majsteriek od českej reprezentantky Petry Kvitovej a Victorie Azarenkovej z Bieloruska v roku 2011.

Poľská favoritka sa stretne s Pegulovou deviatykrát a má s ňou bilanciu päť výhier a tri porážky. Tento rok proti sebe nastúpia už štvrtýkrát a navrch má zatiaľ dvadsaťdeväťročná Američanka, ktorá uspela v dvoch zápasoch.

Pegulová rovnako ako Swiateková vyhrala v Cancúne všetky štyri doterajšie zápasy bez straty setu. Na Turnaji majsteriek navyše ako prvá od zavedenia svetového rebríčka v roku 1975 nastúpi proti prvým štyrom hráčkam svetového rebríčka.