Výnimočný večer na symbolickom mieste: Slová vďaky a pokory príznačné pre Milana Škriniara

Slovenský futbalista Milan Škriniar a jeho spoluhráč z PSG Kylian MbappéSlovenský futbalista Milan Škriniar a jeho spoluhráč z PSG Kylian Mbappé Zdroj: Profimedia

MILÁNO - Slovenský futbalový obranca Milan Škriniar strelil svoj prvý gól v drese Paríža St. Germain v známom prostredí milánskeho San Sira, na ktorom šesť rokov pôsobil vo farbách Interu Miláno.

V utorňajšom zápase Ligy majstrov proti AC sa presadil v 9. minúte, keď poslal PSG do vedenia 1:0, no jeho tím napokon podľahol 1:2.

"Vždy je pre mňa výnimočné hrať na San Sire po šiestich rokoch, ktoré som tu strávil. Proti AC to bol dnes náročný zápas," povedal Škriniar pre web uefa.com.

Brankára domáceho tímu Mikea Maignana prekonal po rohovom kope, keď zužitkoval predĺženú loptu Marquinhosa a zblízka zakončil hlavičkou. Hosťom vydržal tesný náskok iba tri minúty, keď Rafael Leao "nožničkami" dokončil ofenzívnu akciu AC.

Milan Škriniar strelil gól Galéria fotiek (18) Milan Škriniar po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Luca Bruno

Počas nej sa k strele cez Škriniara dostal Olivier Giroud, brankár Gianluigi Donnarumma loptu vyrazil pred seba. Skúsený francúzsky útočník sa cez Škriniara presadil aj v 50. minúte, keď uspel v hlavičkovom súboji, po ktorom dosiahol víťazný gól.

Slovenský obranca patril k najlepším hráčom PSG a špecializovaný portál sofascore mu za výkon udelil známku 7,8 - najvyššiu zo všetkých hráčov PSG. V 80. minúte dostal žltú kartu a v závere stretnutia ho tréner hostí vystriedal za útočníka Bradleyho Barcolu.

Ten gól zmenil zápas

Podľa Marquinhosa bol druhý gól domácich kľúčový moment zápasu: "Ten gól zmenil zápas. Dovtedy sme hrali dobre a nedostávali sme sa pod tlak. Neskôr sme mali problém nájsť si priestor na ofenzívu. Po druhom góle súper dobre bránil a vedel, čo má robiť."

Rafael Leao sa teší Galéria fotiek (18) Rafael Leao sa raduje z gólu AC Milána Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

Pre hráčov PSG to bola prvá prehra po piatich víťazstvách, v LM majú po štyroch zápasoch bilanciu dve výhry a dve prehry. Milánsky tím svojím prvým víťazstvom zamotal situáciu v F-skupine, v ktorej je rozdiel medzi prvým Dortmundom a posledným Newcastlom iba tri body.

Toto víťazstvo sme potrebovali

"Fanúšikovia nás tlačili počas celého zápasu," poznamenal Giroud pre Canal+ po tom, čo jeho tím dosiahol prvé góly v LM až vo štvrtom zápase: "Nemal som obavy z toho, že neskórujeme. V predchádzajúcich zápasoch sme mali mnoho gólových príležitostí. Potrebovali sme byť presnejší a dnes sa nám to podarilo. Potrebovali sme toto víťazstvo, aby sme sa dostali na lepšiu pozíciu v tabuľke."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 18

Viac o téme: UEFA Paríž Saint-Germain Olivier Giroud AC Miláno Liga majstrov Milan Škriniar Marquinhos Gianluigi Donnarumma