Škriniar utíšil tých najväčších exrivalov, Liga majstrov spoznala prvých dvoch osemfinalistov

Milan Škriniar v zápase proti AC MilánoMilan Škriniar v zápase proti AC Miláno Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Slovenský obranca Milan Škriniar vsietil prvý gól v drese Paríža St. Germain, no francúzsky šampión prehral na pôde AC Miláno 1:2. Futbalisti Manchestru City a Lipska sa stali prvými dvoma osemfinalistami Ligy majstrov 2023/2024.

Citizens v pozícii obhajcov trofeje zdolali Young Boys Bern 3:0 a v G-skupine sú aj po 4. kole stopercentní, Lipsko uspelo na pôde CZ Belehrad 2:1.

Parížu v šlágri F-skupiny na San Sire vyšiel úvod stretnutia. V 9. minúte po rohovom kope Marquinhos predĺžil loptu na zadnú žrď, kde nikým nekrytý Škriniar v páde hlavou otvoril skóre. Domáci však už o tri minúty neskôr vyrovnali po nožničkách Rafaela Leaa.

Milan Škriniar strelil gól Galéria fotiek (15) Radosť Milana Škriniara so spoluhráčmi Zdroj: TASR/AP/Luca Bruno

V 27. minúte mohol hosťom opäť zabezpečiť vedenie Ousmane Dembele, no jeho pokus skončil na brvne. Na druhej strane sa po strele Fikaja Tomoriho z 25 metrov vyznamenal Gianluigi Donnarmmma. Na začiatku druhého polčasu Leaa s Achrafom Hakimim zostali po vzájomnom súboji ležať na trávniku, no rozhodca nechal pokračovať v hre.

Domáci vrátili loptu do šestnástky a Olivier Giroud prehlavičkoval Škriniara - 2:1. Rossoneri už tesný náskok udržali. Paríž je v tabuľke druhý o bod za Borussiou Dortmund, ktorá v úvodnom utorňajšom zápase skupiny zvíťazila nad Newcastlom United 2:0. AC je tretie o dva body za bundesligistom.

Manchester City a Lipsko s istým postupom

Manchester City bodoval naplno aj vo štvrtom vystúpení v G-skupine a už pred záverečnými dvoma zápasmi má istú účasť v osemfinále. Nórsky kanonier Erling Haaland prispel k triumfu nad Bernom dvoma gólmi, tretí pridal Phil Fodden. Medzi elitnú 16-ku postúpilo aj Lipsko vďaka víťazstvu 2:1 na belehradskej Marakane.

Hráč Manchesteru City Phil Galéria fotiek (15) Tešiaci sa hráči Manchestru City Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

Feyenoord Rotterdam v zostave s Dávidom Hanckom prehral v E-skupine na Stadio Olimpico s domácim Laziom Rím 0:1, v nadstavenom čase prvého polčasu sa presadil kanonier Ciro Immobile. Feyenoord klesol v tabuľke na tretie miesto. Na vedúce Atletico Madrid, ktoré deklasovalo Celtic Glasgow 6:0, stráca dva body, na Lazio bod.

4. kolo skupinovej fázy majstrov:

E-skupina:

Atlético Madrid - Celtic Glasgow 6:0 (2:0)
Góly: 6. a 60. Griezmann, 46+3. a 76. Morata, 66. Lino, 85. Saul Niguez, ČK: 24. Maeda (Celtic)

Lazio Rím - Feyenoord Rotterdam 1:0 (1:0)
Gól: 45+1. Immobile
/D. Hancko (Feyenoord) odohral celý zápas/

F-skupina:

AC Miláno - Paríž St. Germain 2:1 (1:1)
Góly: 12. Leao, 51. Giroud -  9. ŠKRINIAR
/M. Škriniar (PSG) do 89. min a v 80. min dostal ŽK/

Borussia Dortmund - Newcastle United 2:0 (1:0)
Góly: 26. Füllkrug, 79. Brandt
/M. Dúbravka (Newcastle) sedel na lavičke/

G-skupina:

Manchester City - Young Boys Bern 3:0 (2:0)
Góly: 23. a 51. Haaland (prvý z 11 m), 45+1. Fodden, ČK: 53. Lauper (Bern) po druhej ŽK

CZ Belehrad - RB Lipsko 1:2 (0:1)
Góly: 81. Henrichs (vlastný) -  8. Simons, 72. Openda