Lobotkov Neapol doma zakopol s outsiderom, Real si poľahky zabezpečil účasť v osemfinále

Brahim Diaz a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiBrahim Diaz a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

NEAPOL - Futbalisti Realu Madrid, Bayernu Mníchov, Interu Miláno a Realu Sociedad San Sebastian postúpili do osemfinále Ligy majstrov 2023/2024. "Biely balet" zdolal SC Braga 3:0 a v C-skupine je aj po 4. kole stopercentný.

Real bodoval naplno aj vo štvrtom vystúpení v C-skupine a už pred záverečnými dvoma zápasmi má istú účasť v osemfinále. Braga mohla v 6. minúte otvoriť skóre duelu, keď Lucas Vazquez fauloval v šestnástke Cristiana Borju. Alvaro Djalo však penaltu nepremenil, keď brankár Andrij Lunin vystihol smer strely a podržal svoj tím. Domácich poslal o vedenia v 27. minúte Brahim Diaz. V druhej 45-minútovke potvrdili triumf Vinicius Junior a Rodrygo.

Neapol zakopol

Futbalisti Neapola len remizovali v stredajšom zápase základnej C-skupiny Ligy majstrov s Unionom Berlín 1:1. Slovenský stredopoliar v drese SSC Stanislav Lobotka hral do 77. minúty.

Úradujúci taliansky majster sa po polhodine tešil z úvodného presného zásahu vďaka Frankovi Anguissovi. Situáciu však ešte preveroval VAR a pred gólom odhalil faul Giovanniho di Lorenza na Jeromea Roussillona. O desať minút neskôr už gól SSC platil. Center Maria Ruia nadvihol Josip Juranovič a lopta sa od Mattea Politana dostala do bránky hostí.

Stanislav Lobotka sa otáča Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Gregorio Borgia

Union vyrovnal krátko po prestávke. Dvojica hosťujúcich hráčov sa dostala do kontry proti poslednému Lobotkovi, ktorý nezabránil gólu Davida Fofanu. Slovenského stredopoliara v 75. minúte fauloval Lucas Tousart a pre problém s pravou rukou nemohol pokračovať v hre.

Domáci sa napriek územnej prevahe už nedostali do šance a patrí im so siedmimi bodmi druhé miesto v tabuľke. Nemecký tím získal prvý bod a ukončil 12-zápasovú sériu prehier vo všetkých súťažiach.