Nepoznajú brata či sestru: Practe sa z cesty, belasý treble stroj z Manchestru roluje všetkých

Pep GuardiolaPep Guardiola Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Manažéra futbalistov Manchestru City Pepa Guardiolu teší, že si jeho tím zatiaľ drží výkonnosť z minulej sezóny, v ktorej získal cenený treble.

Vyhlásil to po domácom víťazstve 3:0 nad Bernom, ktorým si anglickí šampióni dve kolá pred koncom skupinovej fázy zaistili postup do osemfinále Ligy majstrov. Podľa päťdesiatdvaročného Španiela chcú obhajcovia titulu prejsť do play-off z prvého miesta skupiny G.

"Z postupu mám, samozrejme, radosť. Dobrou správou je, že hráči sú stále hladní a odhodlaní urobiť pre úspech maximum. Bol to sústredený výkon," povedal Guardiola televízii TNT Sports.

Skóre utorkového zápasu otvoril v 23. minúte z penalty kanonier Erling Haaland, ktorý v 51. minúte výsledok aj uzavrel. Na konci prvého polčasu skóroval ešte Phil Foden. Bern dohrával od 53. minúty bez vylúčeného Sandra Laupera. "Mali sme dať viac gólov, neboli sme ale tak efektívni v koncovke," podotkol Guardiola.

Ceríte všetky zúbky, chlapci Galéria fotiek (13) Ceríte všetci do jedného všetky zúbky, chlapci belasí? Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

"Citizens" prežívajú zatiaľ vydarenú jeseň a darí sa im nadviazať na minulú sezónu, v ktorej ovládli Ligu majstrov, Premier League a Anglický pohár. Guardiola pred novým ročníkom opakovane spomínal, že zopakovať posledné úspechy je pre jeho tím veľkou výzvou.

"Vo futbale aj v živote je najťažšie uspieť, keď sa to od vás očakáva. Držíme si vysoký štandard, preto opäť vedieme Premier League a postúpili sme do play-off Ligy majstrov. Niekto bude tvrdiť, že prejsť zo skupiny je pre nás ľahké, ale to nie je pravda. Postup si stále musíte uhrať," upozornil španielsky kouč.

"Ešte nás čaká v skupine dosť práce, chceme skončiť prví. To je pre nás dôležité, aby sme mali v osemfinále v odvete výhodu domáceho prostredia," dodal Guardiola.

Jeho tím vedie skupinu G o tri body pred Lipskom, s ktorým sa stretne doma v ďalšom kole. Anglickým šampiónom stačí k istote prvenstva aj remíza. Nemecký celok už je tiež v osemfinále. City však bude nejaký čas chýbať obranca John Stones, pretože sa v utorok opäť zranil.