Neskutočný výkon, belgický supertalent režíroval päť gólov: City doma ponížilo súpera

Jeremy Doku Jeremy Doku Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Úradujúci majster Manchester City potvrdil rolu favorita a v 11. kole anglickej futbalovej Premier League si poradil s Bournemouthom vysoko 6:1.

Hrdinom sobotného stretnutia bol belgický útočník Jeremy Doku, ktorý strelil prvý gól svojho tímu a ďalšie štyri spoluhráčom pripravil.

Vďaka zisku troch bodov sa "Citizens" vyšvihli na čelo neúplnej tabuľky pred Tottenham Hotspur a Arsenal, oba londýnske tímy však odohrali o zápas menej a mohli zverencov Pepa Guardiolu zosadiť z prvej priečky.

Mladý Belgičan odohral fantastický zápas

Favorit rozhodol o triumfe nad trápiacim sa súperom z dolnej časti tabuľky už v úvodnej 45-minútovke. Skóre otvoril Doku, ktorý si v 30. minúte narazil loptu s Rodrim a presadil sa strelou z prvej.

Okrem toho si 21-ročný belgický útočník pripísal štyri gólové asistencie. Postupne mal prsty v dvoch presných zásahoch Davida Silvu, z jeho prihrávok vyťažili aj Manuel Akanji a striedajúci Phil Foden.

Až na jedenásty pokus sa hráči Sheffieldu United dočkali prvého víťazstva v tomto ročníku. Pred svojimi fanúšikmi zdolali Wolverhampton 2:1 vďaka premenenej jedenástke Olivera Norwooda v desiatej minúte nadstavenia. So štyrmi bodmi sa Sheffield dotiahol na predposledné Burnley, ktoré doma podľahlo Crystal Palace 0:2.

Premier League - 11. kolo:

FC Brentford - West Ham United 3:2 (1:2)
Góly: 11. Maupay, 55. Mavropanos (vlastný), 70. Collins - 19. Kudus, 26. Bowen

FC Burnley - Crystal Palace 0:2 (0:1)
Góly: 22. Schlupp, 90.+4 Mitchell

FC Everton - Brighton & Hove Albion 1:1 (1:0)
Góly: 7. Mykolenko - 84. Young (vlastný)

Manchester City - AFC Bournemouth 6:1 (3:0)
Góly: 33. a 84. Silva, 30. Doku, 37. Akanji, 64. Foden, 88. Ake - 74. Sinisterra

Sheffield United - Wolverhampton Wanderers 2:1 (0:0)
Góly: 72. Archer, 90.+10 Norwood (z 11 m) - 89. Bellegarde

Viac o téme: Manchester City F.C. A.F.C. Bournemouth Jeremy Doku