Infarktové stavy, otočky a nemilosrdné vylúčenie: Manchester United a Kodaň si nič nedarovali!

Vysmiaty Marcus Rashford dostáva červenú kartuVysmiaty Marcus Rashford dostáva červenú kartu Zdroj: SITA/AP/Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix

KODAŇ - Futbalisti FC Kodaň v zostave so slovenským obrancom Denisom Vavrom zdolali v stredajšom zápase A-skupiny Ligy majstrov Manchester United 4:3. Hostia hrali od 42. minúty bez vylúčeného Marcusa Rashforda. Dánsky majster odplatil svojmu súperovi prehru a posunul sa v tabuľke na druhé miesto.

United viedli na ihrisku dánskeho majstra po polhodine 2:0. Oba presné zásahy hostí zaznamenal dánsky útočník a bývalý hráč Kodane Rasmus Höjlund. V 42. minúte však Marcus Rashford dostal červenú kartu a domáci početnú výhodu využili a zmazali náskok súpera. Presadili sa Mohamed Elyounoussi a z penalty Diogo Goncalves.

Manchester sa v 69. minúte dostal opäť do vedenia, keď po ruke domáceho obrancu skóroval z penalty kapitán Bruno Fernandes. Kodaň však v závere počas štyroch minútach dokázala zaznamenať dva presné zásahy a odplatila svojmu súperovi prehru. V tabuľke A-skupiny sa posunula na druhé miesto, United spadol na posledné. Duel počas prvého polčasu dvakrát prerušili po tom, čo na ihrisko vybehol fanúšik a ďalšiemu prišlo zle.

Bayern sa proti Galatasarayu dlho nevedel presadiť. V drese domácich však potvrdil parádnu fazónu kanonier Harry Kane. Kapitán anglickej reprezentácie sa v 81. minúte presadil najprv hlavou a o päť minút neskôr pridal aj druhý gól. Hostia v nadstavenom čase už len znížili vďaka Cedricovi Bakambuovi.

4. kolo skupinovej fázy majstrov:
A-skupina:
Bayern Mníchov - Galatasaray Istanbul 2:1 (0:0)
Góly: 81. a 86. Kane – 90.+3 Bakambu

FC Kodaň - Manchester United 4:3 (2:2)
Góly: 45. Elyounoussi, 45.+9 Goncalves (z 11 m), 83. Lerager, 87. Bardghji - 3. a 28. Höjlund, 69. Fernandes (z 11 m), ČK: 42. Rashford (United)