VIDEO Vyčínanie gréckej beštie na ihrisku: Pacers včas zakročili a teraz sa môžu usmievať

Giannis Antetokounmpo a Isaiah JacksonGiannis Antetokounmpo a Isaiah Jackson Zdroj: SITA/AP/Darron Cummings

INDIANA - Basketbalisti Milwaukee v NBA prehrali na palubovke Indiany 124:126, hoci ich hviezda Giannis Antetokounmpo vytvorila 54 nastrieľanými bodmi rekord sezóny.

Pre Bucks, ktorým chýbala druhá hlavná hviezda Damian Lillard, to bola tretia porážka v sezóne. Indiana sa treťou výhrou v rade dostala pred Milwaukee na tretie miesto Východnej konferencie. Tesnú výhru uhrala aj Atlanta, ktorá zásluhou 41 bodov Trae Younga zdolala Orlando 120:119. Zápas sa hral na neutrálnej pôde v Mexiku.

Antetokounmpo bol v minulom zápase prísne vylúčený a naštvanie využil na motiváciu predviesť dobrý výkon. Lenže vstup do zápasu sa Milwaukee nepodaril a už v prvej štvrtine Indiana viedla 30:12. V druhej štvrtine vzal Giannis na seba zodpovednosť a 18 bodmi naštartoval tím k obratu.

V tretej štvrtine dal dokonca 20 bodov a Bucks viedli o 10 bodov. Lenže v posledných piatich minútach už ho Pacers dokázali ubrániť a nedovoliť mu ani bod a sami otočili skóre šnúrou 18:4. Grécka "beštia" zostal jediný bod za svojím osobným rekordom a tri body za rekordom klubu, ktorý drží Michael Redd.

Giannisov takmer dokonalý výkon

"Museli sme sa vyrovnať s hráčom, ktorý bol dnes extrémne vo forme. Ale aj my zakončovali veľmi dobre. V závere som trochu zariskovali v obrane a vytvorili tam chaos, aby nám Giannis nedal vyše 60 bodov. A, našťastie, nám to prinieslo výhru," povedal tréner Indiany Rick Carlisle.

Tyrese Haliburton pomohol Indiane 29 bodmi a 10 asistenciami, Bennedict Mathurin mal 26 bodov a 11 doskokov a Myles Turner 21 bodov.Celkom si Pacers pomohli 20 trojkami.

Hráči Atlanty s Orlandom promovali NBA v Mexiku a ponúkli divákom napínavý zážitok. Magic ešte osem minút pred koncom viedli o 11 bodov, ale Atlanta sa dokázala vrátiť do hry a minútu pred koncom vyrovnať.

Franz Wagner potom síce vrátil Orlandu vedenie, ale 30 sekúnd pred koncom trafil trojku Dejounte Murray a tá rozhodla o výhre Hawks. Na druhej strane totiž šancu na obrat nevyužil Paulo Banchero, autor 17 bodov. Najlepším strelcom Magic bol s 21 bodmi Jalen Suggs. Hneď sedem hráčov malo dvojciferný počet bodov. Najlepším strelcom Atlanty bol Trae Young so 41 bodmi.

"Zbožňujem energiu, ktorá tu dnes panovala. Bolo zábavné tu hrať. Viem, že liga sa pravdepodobne rozšíri do niekoľkých ďalších miest. Som otvorený tomu, aby sa tu hralo. Je to neuveriteľné miesto," citovala Younga agentúra AP.