VIDEO Ruská kométa nemala šancu: Talentovaný Francúz získal titul v rodnom meste

Francúzsky tenista Ugo Humbert triumfoval na turnaji ATP v MetzFrancúzsky tenista Ugo Humbert triumfoval na turnaji ATP v Metz Zdroj: Profimedia

METZ - Francúzsky tenista Ugo Humbert dokráčal na turnaji v rodnom Metz až k titulu. Vo finále porazil dvakrát 6:3 Alexandra Ševčenka z Ruska a získal štvrtý triumf v kariére.

Dvadsaťpäťročný Humbert mal zápas od začiatku pod kontrolou a čelil jedinému brejkbalu. Turnajové víťazstvo si pripísal po dvoch rokoch a udržal stopercentnú finálovú bilanciu. Vo svetovom rebríčku si navyše polepší na životné 20. miesto.

Dvadsaťšesťročný Ševčenko naopak životné ťaženie k prvému titulu v kariére nedotiahol. Taktiež on si po vystúpení v Metz vylepší maximum v poradí ATP, keď sa posunie o 14 miest na 49. priečku.