Bodoval, ale nedohral: Fehérváry mal zjavný problém, slová trénera neveštia nič dobré

Slovenský obranca Martin FehérvárySlovenský obranca Martin Fehérváry Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

WASHINGTON - Slovenský hokejista Martin Fehérváry si pripísal druhý bod v prebiehajúcej sezóne NHL, keď sa v noci na sobotu jednou asistenciou podieľal na víťazstve Washingtonu nad New Jersey 4:2.

Zápas však nedohral, v druhej tretine odstúpil z hry pre bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela. Svoj druhý gól v premiérovom profiligovom ročníku strelil útočník Martin Pospíšil, aj vďaka jeho presnému zásahu vybojovalo Calgary bod na ľade Toronta, kde vyrovnalo z 1:4 na 4:4 a napokon prehralo 4:5 až po nájazdoch.

Fehérváry bodoval v druhom stretnutí za sebou a opäť získal asistenciu, keď prihral na gól Beckovi Malenstynovi. Slovenský bek nastúpil v prvej obrannej dvojici Capitals so skúseným Johnom Carlsonom, ale strávil na ľade len 10:40 minúty, počas ktorých zaznamenal dve strely, jeden hit a dva plusové body.

Dvadsaťštyriročný zadák sa zranil pravdepodobne po strete s Dawsonom Mercerom v 33. minúte, po ktorom mal zjavný problém s pravou nohou. Do tretej tretiny už nenastúpil. "Nie je to ideálne, ešte to vyhodnotíme. Máme v defenzíve ťažkosti," uviedol pre klubový web tréner Spencer Carbery.

Fehérváry by mohol na maródke doplniť ďalších zranených obrancov "Caps" Joela Edmundsona a Trevora van Riemsdyka. V piatok sa zranil aj Švéd Ramus Sandin, u neho sa však očakáva, že bude v poriadku.

Pospíšil opäť skóroval

Pospíšil dal vo svojom treťom zápase v NHL už druhý gól. Proti Torontu nastúpil opäť v treťom útoku Calgary po boku kapitána Mikaela Backlunda a Blakea Colemana a v 44. minúte vyrovnal na 4:4. Slovenský krídelník najprv vybojoval puk za bránkou Josepha Wolla a o niekoľko sekúnd neskôr sa presadil po bekhendovej dorážke. Vynútil tak pre svoj tím predĺženie.

Podľa štatistík Sportsnet sa stal prvým hráčom Flames od roku 2013, ktorý strelil dva góly v prvých troch zápasoch NHL. Pred ním sa to pred desiatimi rokmi podarilo Seanovi Monahanovi.

Útočník Calgary Martin Pospíšil Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Cole Burston/The Canadian Press

"Je to skvelý pocit, no bol by ešte lepší, ak by sme dnes zvíťazili. Chcem pomôcť tomuto mužstvu, priniesť do nehu energiu a zručnosti. V tom chcem ďalej pokračovať. Rád by som pomáhal tímu k víťazstvám," povedal Pospíšil pre Sportsnet 960 The Fan.

Dvadsaťtriročný Pospíšil celkovo odohral 12:50 minúty a okrem gólu si pripísal aj dve strely, plusový bod a päť hitov - najviac spomedzi všetkých hráčov v zápase. V zostave Flames sa predstavil aj jeho krajan Adam Ružička. Ako center štvrtého útoku odohral 10:23 minúty a dosiahol rovnako jednu "plusku".

Viac o téme: Washington Capitals NHL Calgary Flames Martin Fehérváry Adam Ružička Martin Pospíšil