VIDEO Tento chlapec patrí do NHL! Ďalší výnimočný večer Martina Pospíšila

Útočník Calgary Martin Pospíšil oslavuje gól proti TorontuÚtočník Calgary Martin Pospíšil oslavuje gól proti Torontu Zdroj: SITA/AP/Cole Burston/The Canadian Press

TORONTO - Slovenský hokejista Martin Pospíšil strelil v noci na sobotu v zámorskej NHL svoj druhý gól v sezóne. Calgary však v zostave aj s Adamom Ružičkom prehralo na ľade Toronta 4:5 po nájazdoch.

Martin Fehérváry prispel asistenciou k triumfu Washingtonu proti New Jersey 4:2, no v zápase utrpel zranenie v dolnej časti tela a v tretej tretine nenastúpil.

Tréner Ryan Huska zaradil Pospíšila opäť do tretej formácie a v 44. minúte vyrovnal na 4:4. Slovenský útočník najprv vybojoval puk za bránkou Josepha Wolla a o niekoľko sekúnd neskôr sa presadil dorážkou. Nastúpil vo svojom treťom stretnutí a zaznamenal už druhý presný zásah. Pospíšil celkovo odohral 12:50 minúty a okrem gólu si pripísal aj dve strely, päť hitov a plusový bod.

Už za stavu 3:1 pre Toronto sa dostal do dobrej šance z úniku, ale vtedy ešte nedokázal prekonať Wolla. Ružička ako center štvrtého útoku odohral 10:23 minúty a dosiahol rovnako jednu "plusku". Flames prehrali po dvoch triumfoch, ale získali bod.

"Prvé tri inkasované góly boli darčekmi pre súpera. V tretej tretine sme zapli, za stavu 1:4 sme zabojovali a napokon dokázali nájsť cestu, ako získať bod," hodnotil výkon svojich zverencov tréner "plameňov" Huska. V drese domácich sa blysol William Nylander dvoma gólmi a asistenciou a natiahol svoju bodovú sériu od začiatku sezóny už na 14 zápasov. Max Domi rozhodol o víťazstve Maple Leafs v piatej sérii nájazdov.

"Páčilo sa mi, že sme sa nenechali vykoľajiť. Keď súper vyrovnal na 4:4, nezložilo nás to a začali sme hrať svoj najlepší hokej. Tretia tretina bola naša najlepšia. Ukázali sme v zápase veľa dobrých prvkov," povedal tréner Toronta Sheldon Keefe pre nhl.com.

Fehérváry bodoval, ale zápas nedohral

Obranca Fehérváry bodoval v druhom stretnutí za sebou a opäť si pripísal asistenciou, keď prihral Beckovi Malenstynovi. Pre kanadského útočníka to bol prvý gól v sezóne.

Slovenský bek nastúpil v prvej obrannej dvojici Capitals so skúseným Johnom Carlsonom, ale strávil na ľade len 10:40 minúty, počas ktorých zaznamenal dve strely, jeden hit a dva plusové body. V ďalšom priebehu sa však zranil v dolnej časti tela. Tréner Spencer Carbery po stretnutí neuviedol žiadne informácie k zdravotnému stavu Slováka.

Ruský útočník Jevgenij Kuznecov v drese hostí strelil dva góly. "Mali sme vydarený štart, no v tretej tretine sme súperovi dovolili streliť dva góly a dostať sa späť do zápasu. Napokon sme však zvíťazili a to je jediné, čo nás zaujíma. Hráme dva zápasy za dva dni a bolo pre nás dôležité, aby sme získali v tomto stretnutí dva body," komentoval duel Kuznecov. Dva kanadské body si pripísali aj Tom Wilson (0+2) a Nicolas Aube-Kubel (1+1).

Do zostavy Capitals sa vrátil veterán Nick Dowd, ktorý odohral prvý zápas po vynechaní deviatich stretnutí pre zranenie v dolnej časti tela. Washington dosiahol piate víťazstvo z uplynulých siedmich duelov, New Jersey prehralo druhýkrát v rade. Brankár Devils Vítek Vaněček predviedol len tri úspešné zákroky, v 11. minúte dostal dva góly v priebehu 15 sekúnd a prenechal miesto náhradníkovi Akirovi Schmidovi. Ten potom inkasoval iba raz z 19 striel, Kuznecov dal svoj druhý gól v závere do prázdnej bránky.

Halák iba trénuje

Lotyšský obranca Uvis Balinskis zaznamenal svoj prvý gól v profilige. Aj vďaka jeho presnému zásahu Florida zdolala Carolinu 5:2. Matthew Tkachuk a Carter Verhaeghe dosiahli zhodne gól a asistenciu. Dvoma bodmi sa prezentovali aj kapitán Aleksander Barkov (1+1) a Sam Reinhart (0+2).

"Naše formácie dnes fungovali, hrali sme správnym spôsobom. Vieme, že proti Caroline je to vždy náročný zápas od začiatku až do konca. Myslím si, že dnes sme hrali dostatočne tvrdo," vyjadril sa kapitán Panthers Barkov. Slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý prišiel k Hurricanes na skúšku, zatiaľ iba trénuje s tímom a nebol na zápasovej súpiske. Medzi žŕdkami sa predstavil Fín Antti Raanta, náhradníkom bol Piotr Kočetkov.

Hetrik Carlssona Anaheimu nestačil

Švédsky nováčik Leo Carlsson sa vo svojom deviatom zápase v NHL dočkal prvého hetriku, no ani ten nestačil Anaheimu, ktorý prehral s Philadelphiou 3:6. Carlsson sa stal vo veku 18 rokov a 319 dní najmladším hráčom v histórii Ducks, ktorý dal v zápase aspoň dva góly. Je iba 19. hráč v ligových dejinách, ktorý strelil hetrik pred dovŕšením 19 rokov. "Je úžasný hráč. Bude v tejto lige hviezdou, mohol streliť aj päť gólov. Pár ďalších šancí nevyužil, no aj tak je hviezdny hokejista," uviedol na adresu Carlssona tréner "káčerov" Greg Cronin.

V drese Flyers dvakrát skóroval Owen Tippett, obranca Travis Sanheim zaznamenal gól a dve asistencie, brankár Samuel Ersson prispel k výhre 35 úspešnými zákrokmi.

Líder Západnej konferencie Vegas nedal šancu poslednému San Jose, ktoré rozdrvil 5:0. Brankár domáceho tímu Adin Hill zneškodnil všetkých 20 striel súpera a udržal si čisté konto v druhom z uplynulých troch zápasov. Bol to jeho siedmy shutout v profiligovej kariére. "Ak zvíťazíte 5:0 a čelíte iba 20 strelám, je to znamenie, že ste odohrali dobrý duel," poznamenal hrdina minulosezónnych vyraďovacích bojov.

V drese úradujúceho šampióna sa darilo aj Alexovi Pietrangelovi, ktorý nazbieral gól a dve asistencie. Do zostavy Golden Knights sa vrátil obranca Zach Whitecloud, ktorý pre zranenie nehral od prípravy.

Buffalo vydrelo triumf 3:2 nad Minnesotou a pripísalo si druhú výhru z troch stretnutí. JJ Peterka a Jeff Skinner pomohli k víťazstvu zhodne gólom a asistenciou, rovnakú bilanciu mal v drese hostí Kirill Kaprizov.

NHL - výsledky:

Buffalo Sabres - Minnesota Wild 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 19. Jokiharju (Power), 40. Skinner (Peterka), 44. Peterka (Thompson, Skinner) – 20. Kaprizov (Boldy, Zuccarello), 53. Eriksson Ek (Kaprizov, Zuccarello). Brankári: Levi - Gustavsson, strely na bránku: 25:35.

Florida Panthers - Carolina Hurricanes 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 4. Tkachuk (Verhaeghe, Lundell), 19. Balinskis (Tkachuk, Luostarinen), 28. Barkov (Rodrigues, Reinhart), 54. Verhaeghe (Forsling), 57. Stenlund (Reinhart, Barkov) - 2. Kotkaniemi (Fast, Martinook), 37. Aho (Martinook, Skjei). Brankári: Bobrovskij - Raanta, strely na bránku: 35:30.

New Jersey Devils - Washington Capitals 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Góly: 48. Meier (McLeod, Marino), 50. Mercer (Toffoli, Schmid) - 11. Aube-Kubel (Sandin, Milano), 11. Malenstyn (Aube-Kubel, FEHÉRVÁRY), 27. Kuznecov (Wilson, Ovečkin), 59. Kuznecov (Johansen, Wilson). Brankári: Vaněček (11. Schmid) - Lindgren, strely na bránku: 26:27.

Toronto Maple Leafs - Calgary Flames 5:4 pp a sn (2:1, 2:2, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 4. Nylander, 9. Järnkrok (Domi, Robertson), 22. Nylander, 25. Tavares (Nylander, Rielly), rozh. nájazd Domi - 8. Zary (Kadri), 26. Zadorov (Mangiapane, Huberdeau), 33. Greer (Weegar, Andersson), 44. POSPÍŠIL (Backlund, Coleman). Brankári: Woll - Vladař, strely na bránku: 36:28.

Anaheim Ducks - Philadelphia Flyers 3:6 (0:2, 1:1, 2:3)
Góly: 34. Carlsson (Killorn, McTavish), 51. Carlsson (Killorn, Minťukov), 59. Carlsson (Terry, Strome) - 5. Couturier (Atkinson, Zamula), 13. Atkinson (Sanheim, Foerster), 23. Belpedio (Farabee), 48. Sanheim (Farabee, York), 54. Tippett (Frost), 59. Tippett (Sanheim, Laughton). Brankári: Dostál - Ersson, strely na bránku: 38:36.

Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Góly: 1. Pietrangelo (Amadio, Stone), 12. Martinez (Amadio, Carrier), 43. Karlsson (Eichel, Pietrangelo), 45. Martinez (Pietrangelo, Karlsson), 50. Howden (Röndbjerg). Brankári: Hill - Kähkönen, strely na bránku: 39:20.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

Viac o téme: NHL Toronto Maple Leafs Calgary Flames Adam Ružička Martin Pospíšil