VIDEO Spoľahlivý Fehérváry bodoval, ale nevyhral: Krátky proces v predĺžení a nový rekord

Hokejisti Washingtonu Capitals oslavujú gól Hokejisti Washingtonu Capitals oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Stephanie Scarbrough

WASHINGTON - Slovenský hokejista Martin Fehérváry sa v jedenástom zápase sezóny NHL dočkal svojho prvého bodu. V noci na štvrtok si pripísal asistenciu, jeho Washington však podľahol Floride 3:4 po predĺžení.

V ďalších zápasoch Ottawa zvíťazila v "bitke o Ontário" nad domácim Torontom 6:3 a líder Západnej konferencie Vegas prehral s Los Angeles 1:4.

O triumfe Panthers rozhodol v 15. sekunde predĺženia Sam Reinhart. Ten predtým zaznamenal aj asistenciu, bilanciu 1+1 dosiahli za Floridu aj Aleksander Barkov, Evan Rodrigues a Oliver Ekman-Larsson. "Panteri" potvrdili zlepšenú formu, vybojovali siedme víťazstvo z uplynulých desiatich stretnutí.

Fehérváry má prvý bod

Capitals nestačili ani dva presné zásahy Anthonyho Manthu, Connor McMichael pridal gól a asistenciu. Fehérváry asistoval v druhej tretine pri góle McMichaela v oslabení, počas 20:12 minút na ľade si pripísal aj dva strelecké pokusy, tri bodyčeky a jeden plusový bod.

"Urobili sme niekoľko hrubých chýb s pukom, ktoré si proti takému tímu, akým je Florida, nemôžete dovoliť. V druhej a tretej tretine sme spravili nezmyselné rozhodnutia s pukom a množstvo pozičných chýb," uviedol tréner Capitals Spencer Carbery pre nhl.com.

Tešiace sa trio z Galéria fotiek (17) Zdroj: SITA/AP/Stephanie Scarbrough

Ottawa za stavu 3:3 zlomila odpor Toronta tromi gólmi v priebehu 52.-56. minúty. Tim Stützle pomohol k výhre nad rivalom gólom a tromi asistenciami. Darilo sa aj jeho spoluhráčom z útoku, Claude Giroux si pripísal dva presné zásahy a asistenciu a Mathieu Joseph tri asistencie. Dominik Kubalík prispel k úspechu dvomi gólmi. Maple Leafs prežívajú hernú krízu, prehrali piaty z uplynulých šiestich duelov.

"Čelíme nepriazni osudu už na začiatku sezóny a myslím si, že je to pre nás dobré. Musíme rásť a budovať tím. Máme veľa mladých chlapcov, na ktorých môžeme stavať," povedal útočník "javorových listov" William Nylander.

Vegas, líder Západnej konferencie i celej súťaže, bodoval v úvode ročníka v dvanástich zápasoch v sérii, no následne utrpel dve prehry za sebou. Po tom, čo podľahol Anaheimu 2:4, nestačil v noci na štvrtok ani na Los Angeles (1:4). Anže Kopitar a Adrian Kempe prispeli k triumfu Kings zhodne gólom a asistenciou. Pre slovinského útočníka to bol jubilejný 400. gól v profilige.

NHL - výsledky:

Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
Góly: 6. Nylander (Matthews, Tavares), 25. Bertuzzi (Nylander, Tavares), 48. Robertson (Domi, Järnkrok) - 8. Kubalík (Kleven, Järventie), 22. Giroux (Joseph, Stützle), 35. Chychrun (Stützle, Joseph), 52. Kubalík (Chychrun, Tarasenko), 53. Stützle (Joseph, Giroux), 56. Giroux (Stützle). Brankári: Woll - Korpisalo, strely na bránku: 30:27

Washington Capitals - Florida Panthers 3:4 pp (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 11. Mantha (Protas, Kuemper), 27. McMichael (Protas, FEHÉRVÁRY), 36. Mantha (McMichael) - 13. Ekman-Larsson (Tkachuk, Lundell), 17. Barkov (Reinhart), 44. Rodrigues (Forsling, Ekman-Larsson), 61. Reinhart (Barkov, Rodrigues). Brankári: Kuemper - Bobrovskij, strely na bránku: 28:25

Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly: 55. Karlsson (Stone, Pietrangelo) - 32. Kempe (Spence, Kopitar), 36. Moore (Spence, Danault), 43. Dubois (Kempe, Fiala), 60. Kopitar (Byfield). Brankári: Hill - Talbot, strely na bránku: 38:33

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 17

Viac o téme: Washington Capitals Florida Panthers Claude Giroux Ottawa Senators Los Angeles Kings Sam Reinhart Toronto Maple Leafs Anthony Mantha Aleksander Barkov Martin Fehérváry Dominik Kubalík Vegas Golden Knights Tim Stützle