VIDEO Z nevinného zápasu riadna divočina: Zmŕtvychvstanie Lecce, vylúčený Giroud a opäť raz VAR

Olivier Giroud sa raduje z góluOlivier Giroud sa raduje z gólu Zdroj: SITA/AP/Giovanni Evangelista/LaPresse

LECCE - Futbalisti Juventusu Turín vyhrali v sobotňajšom zápase 12. kola nad Cagliari Calcio 2:1. Poskočili tak na čelo neúplnej tabuľky, o bod pred Inter Miláno, ktoré má zápas k dobru. Cagliari je na sedemnástom mieste, bod nad pásmom zostupu.

Lecce prekvapivo remizovalo s AC Miláno 2:2. Domácim sa podarilo vyrovnať dvojgólové manko v priebehu štyroch minút a získali prvý bod po predchádzajúcich dvoch prehrách. V neúplnej tabuľke tak poskočili na trináste miesto, ich súper je tretí po sérii štyroch ligových duelov bez triumfu.

Stretnutie vyzeralo v polčase ako jednoznačná záležitosť favorita po góloch Oliviera Girouda a Tijjania Reijndersa. Lecce však znížilo v 66. minúte vďaka presnému zásahu Nicolu Sansoneho, ktorý skóroval po rohovom kope. O štyri minúty neskôr vyrovnal Lameck Banda.

Domáci boli veľmi blízko k prvému triumfu po siedmich stretnutiach - po vylúčení Girouda v nadstavení zaskočil brankára Mika Maignana z diaľky Roberto Piccoli. Jeho gól však VAR neuznal pre útočný faul.

Hráči AC Monza remizovali s FC Turín 1:1 a na 9. mieste si udržali jednobodový náskok pred svojím súperom.

Sumáre - 12. kolo:

Juventus Turín - Cagliari Calcio 2:1 (0:0)
Góly: 60. Bremer, 70. Rugani - 75. Dossena

US Lecce - AC Miláno 2:2 (0:2)
Góly: 66. Sansone, 70. Banda - 28. Giroud, 35. Reijnders. ČK: 90.+3 Giroud (Miláno)

AC Monza – FC Turín 1:1 (0:0)
Góly: 65. Colpani - 55. Ilič

Viac o téme: Olivier Giroud AC Miláno Serie A US Lecce