Ani Liga majstrov nie je zárukou kvality: Boj českého klubu sa skončil v prvej tretine

Tréner Pavel Trnka a lavička HC VítkoviceTréner Pavel Trnka a lavička HC Vítkovice Zdroj: Profimedia

LAHTI - Hokejisti Vítkovíc vyhrali v Lahti kontumačne úvodné stretnutie osemfinále Ligy majstrov. Duel vo Fínsku bol v čase 11:02 na takmer dve hodiny prerušený pre ťažkosti s ľadom a následne ukončený.

Kontumačné víťazstvo 3:0 vzápätí prisúdilo Ostravanom vedenie súťaže. Výsledok potvrdilo vo vyhlásení na webe.

Pre oba celky išlo o prvé vystúpenie vo vyraďovacích bojoch tejto sezóny LM po tom, čo si zabezpečili postup zo základnej časti. Dohrávka súboja v náhradnom termíne nebola podľa vyjadrení zástupcov súťaže možná. Vítkovickí hokejisti tak budú mať do domácej odvety, ktorá je na programe o týždeň v Ostrave od 18:00 hod., k dobru trojgólový náskok.

"Podľa športového poriadku CHL (Champions Hockey League) môže byť stretnutie prerušené rozhodcami z hodnoverných dôvodov najdlhšie na 120 minút. Pretože počas tejto doby nebolo možné nespôsobilú ľadovú plochu pripraviť k hre, zápas bol zrušený a tím Lahti Pelicans potrestaný kontumačnou prehrou 0:3," vysvetlilo rozhodnutie o výsledku vedenie súťaže.

Diery v ľade

Už tesne pred úvodným vhadzovaním stanoveným na 17:30 rozhodcovia zapĺňali snehom menšie diery v ľade. Vítkovickí hokejisti boli v úvode nebezpečnejším tímom. Veľmi dobré možnosti otvoriť skóre mali Peter Krieger a Petr Fridrich, no Jussi Olkinuora v bránke domácich, v zostave ktorých nastúpili aj českí obrancovia Michal Jordán s Filipom Králom a útočník Luboš Horký, bol proti.

K prerušeniu na začiatku 12. minúty došlo po tom, ako rozhodcovia zaznamenali na viacerých miestach nerovnosti v priestore stredového kruhu a jedného z kruhov pre vhadzovanie. Netrvalo dlho a poslali hráčov oboch tímov do kabín.

Na ľad vyrazila rolba, ale ani zhruba po polhodinovej snahe o nápravu neuznali rozhodcovia hraciu plochu ako spôsobilú na pokračovanie. Napokon bolo rozhodnuté, že domáci tím dostane ešte ďalšiu hodinu k dobru, aby zabezpečil nápravu. Za pomoci rolby sa začala úprava ľadu v oboch problematických miestach.

Čas možného pokračovania zápasu bol medzičasom opäť posunutý. O 19:40 hod., ale rozhodcovia, zástupcovia oboch tímov i LM vyhodnotili kvalitu ľadu pre ďalšie pokračovanie zápasu ako nedostačujúcu.

Viac o téme: Hokejová Liga majstrov HC Vítkovice Lahti Pelicans