VIDEO Slovenský snajper opäť úradoval: Hudáček hrdinom Třinca v osemfinále Ligy majstrov

Útočník HC Oceláři Třinec Libor Hudáček sa teší z gólu, vpravo jeho spoluhráč Marko DaňoÚtočník HC Oceláři Třinec Libor Hudáček sa teší z gólu, vpravo jeho spoluhráč Marko Daňo Zdroj: Facebook/HC Oceláři Třinec

TŘINEC - Hokejisti tímu Oceláři Třinec zvíťazili v utorkovom prvom stretnutí osemfinále Ligy majstrov nad švédskym klubom AIK Skelleftea 4:3. Víťazný gól dal v 57. minúte slovenský útočník Libor Hudáček. Duel sa hrá na odvetu.

Stretnutie Pelicans Lahti - HC Vítkovice nedohrali. Duel po 11 minútach prerušili za stavu 0:0 pre nespôsobilú ľadovú plochu, ktorú sa organizátorom nepodarilo ani po dlhšej snahe dostať na požadovanú úroveň. Podľa pravidiel súťaže tak prehral domáci tím kontumačne 0:3. Dohrávka súboja v náhradnom termíne totiž nebola podľa vyjadrenia zástupcov súťaže možná, informoval indes.cz.

Liga majstrov - osemfinále, 1. zápasy:

ERC Ingolstadt - Växjö Lakers 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Góly: 21. Pietta - 4. Rieder, 11. Carlsson, 27. Stjernborg, 30. McLaughlin

SC Rapperswil-Jona Lakers - Adler Mannheim 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Góly: 8. a 45. Schröder, 18. Wetter, 59. Frk - 12. Vey

EHC Biel-Bienne - BK Färjestad 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Góly: 12. Rajala, 32. Brunner, 53. Jakovenko - 25. a 32. Ejdsell, 17. Lundh, 37. Tornberg, 44. Lindqvist

HC TWK Innsbruck - Lukko Rauma 2:2 (0:2, 1:0, 1:0)
Góly: 40. a 55. Shaw - 12. Burke, 18. Repo

HC Oceláři Třinec - AIK Skelleftea 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Góly: 2. Jeřábek, 14. Růžička, 45. Kurovský (DRAVECKÝ), 57. HUDÁČEK - 25. Lindström, 47. M. Forsfjäll, 53. Sikura

Pelicans Lahti - HC Vítkovice 0:3 kontumačne - nedohrali pre nespôsobilú ľadovú plochu

Viac o téme: Libor Hudáček HC Oceláři Třinec AIK Skelleftea